Галичина.Інфо

Греко-католицькій церкві у Болгарії виповнилося 150 років

4 листопада у болгарській столиці Софії розпочалася ХІІІ зустріч ієрархів католицької церкви східного обряду Європи. Представники 13-ти східних Церков дискутували на тему "Критерії церковності Східних Церков сьогодні". В рамках обговорень йшлося й про душпастирські структури для мігрантів східного обряду. Метою зустрічі, за словами Болгарського Апостольського Екзарха владики Хрісто Пройкова, було поглиблення єпископського сопричастя, а також поширення у Європі знайомства з багатством різних східних традицій європейського католицтва.

Ця подія збіглася в часі зі святкуванням 150-ї річниці об’єднання Болгарської Греко-Католицької Церкви з Римом. Урочистості розпочалися 4 листопада науковим симпозіумом на тему "Історія Католицької церкви східного обряду в Болгарії" за участі Фундації "Конрад Аденауер" (Софія), міністра проф. д-р Божідара Дімітрова, проф. Івана Еленкова (СУ "Св.Климента Охридского"), проф. Войчеха Южека (Познанський університет), проф. Елмара Бодфелда (Німеччина), д-р Андреаса фон Белов (директора Фундації "Конрад Аденауер", Софія).

У п’ятницю, 5 листопада, у Пловдіві у храмі "Вознесіння Господнього", урочистий акафіст відслужили українські владики, що приїхали на святкування. А вони склали майже половину учасників заходу, зокрема це: Львівський архієпископ владика Ігор (Возьняк), єпископ Львівської архієпархії владика Венедикт (Алексійчук), єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії владика Юліан (Вороновський), єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії владика Михайло (Колтун), єпископ Івано-Франківської єпархії владика Володимир (Війтишин), єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії владика Микола (Сімкайло), єпископТернопільсько-Зборівської єпархії владика Василій (Семенюк), Єпископ Мукачівської єпархії владика Мілан (Шашік), екзарх Донецько-ХарківськийвладикаСтепан (Меньок), екзарх Одесько-Кримськийвладика Василь (Івасюк), екзарх Луцький владика Йосафат (Говера), єпископ Стрийської єпархії владика Тарас (Сеньків), єпископ Київської архієпархіївладика Богдан (Дзюрах), єпископ Київської архієпархії владика Йосиф (Мілян), єпископСамбірсько-Дрогобицької єпархії Ярослав (Приріз), Апостольський адміністратор вакантного осідку Апостольського Екзархату для українців візантійського обряду у Великобританії УГКЦ владика Гліб (Лончина).

У суботу, 6 листопада, в церкві папи Блаженного Йоана ХХIII, що знаходиться в кварталі Овча купел, з доповіддю на тему "Історія Католицької церкви зі східно-словянським богослуженням у Болгарії та її життя сьогодні" виступив Апостольский Екзарх єпископ Хрісто Пройков. Урочистості продовжилися Божественними Літургіями у суботу та неділю за участю майже 50 владик - ієрархів східних католицьких церков Європи, зокрема, Албанії, Білорусії, Греції, Італії, Кіпру, Македонії, Румунії, Московії, Словаччини, Сербії, України, Угорщини, Хорватії, Чорногорії. На Літургію прибули, також, священики, монахи та миряни з усіх католицьких парафій Болгарії та з усієї Європи. Захід греко-уніатів в Болгарії уважили також Кардинал Леонардо Сандрі - Префект Конгрегації Східних церков у Римі, та її Секретар архієпископ Циріл Васіл, кардинал Петер Ердьо - архієпископ Естергому та Будапешту і Голова Ради Єпископських Конференцій Католицької церкви в Європі, цар Симеон ІІ Сакскобурготский.

Довідка: В 1860 р., коли Болгарія ще була під турецьким ярмом, до папи Пія lХ звернулася група болгарських патріотів та представників духовенства з проханням приєднатися до Католицької церкви. Архієпископом Болгарської греко-католицької церкви рукопоклали монаха Йосифа Сокольскі (ігумена та засновника Сокольського монастиря). Висока Порта (Османська імперія) відразу офіційно визнала цю церкву. Незабаром .вона відкрила школи у Адріанополі, Малко-Тирново, Скоп’є. Болгарська греко-католицька церква є малочисельною - має всього 22 приходи і 18 священиків.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Греко-католицькій церкві у Болгарії виповнилося 150 років

топ

  Цей день в історії.
  6 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014