Галичина.Інфо

Нобелівську премію миру цього року не вручать – лауреат сидить у тюрмі

Нобелівську премію миру цього року не вручать – лауреат сидить у тюрмі Нобелівська премія миру, присуджена у цьому році китайському дисиденту Лю Сяобо, не буде вручена її лауреатові. Справа у тому, що сам Сяобо знаходиться у в’язниці, а за нього отримати нагороду нема кому.

Церемонія вручення однієї з найвизначніших нагород відбудеться за відсутності винуватця торжества – Лю Сяобо відбуває 11-річний термін у китайській в’язниці за створення маніфесту «Хартія 08», в якому закликав до багатопартійності у країні та дотримання прав людини.

Дружина Сяобо отримати за нього нагороду не зможе – після присудження премії вона була поміщена під домашній арешт.

За правилами Нобелівського комітету, отримати премію майже в 1,5 мільйона доларів можуть, крім лауреата, тільки його найближчі родичі. Отже, комітет буде чекати виходу правозахисника з в’язниці.

Подібна ситуація не повторювалася з 1935 року, коли премія миру була присуджена Карлу фон Осецькому, на той момент в’язню концтабору. Більш того, під час окупації німецькими фашистами Норвегії, склад комітету, який прийняв рішення про нагороду, був розстріляний, – пише ТСН.

Нагадаємо, церемонію вручення Нобелівської премії миру цього року проігнорують кілька країн: Китай, Ірак, Куба, Марокко. Не приїде і російський посол. За запевненням МЗС РФ, це не пов’язано з тиском Китаю, а пояснюється заздалегідь запланованою поїздкою дипломата.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Нобелівську премію миру цього року не вручать – лауреат сидить у тюрмі

топ

  Цей день в історії.
  21 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014