Галичина.Інфо

У Сербії відзначили 120-річчя переселення галичан на простори колишньої Югославії

У сербському місті Новий Сад відзначено 120-річчя переселення галичан на простори колишньої Югославії, а також 20-річчя заснування Товариства української культури, мови і літератури "Просвіта". У святковому заході з цієї нагоди взяли участь керівники парламенту і уряду Автономного краю Воєводина, лідери Національної ради української національної меншини в Сербії, активісти організацій української діаспори з Хорватії, Румунії, Угорщини, Боснії та Герцеговини, представники української громади Сербії, президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій, голова Європейського Конгресу Українців Ярослава Хортяні та посол України у Сербії Віктор Недопас.

Учасників святкового заходу привітав посол України у Сербії Віктор Недопас. Як відзначив посол та інші промовці, основне переселення галичан на простори Боснії відбулося наприкінці ХІХ початку ХХ століть. Незважаючи на важкі умови життя, переселенці засновують церковні парафії, а згодом і громадські організації. Після Другої світової війни почалось масове переселення українців з Боснії до Воєводини (сьогоднішня Сербія). Після переселення українська діаспора втратила свої культурно-освітні інституції, і тільки у 1990 році почало діяти офіційно зареєстроване товариство "Просвіта", а згодом й інші культурно-освітні інституції.

Голова Європейського Конгресу Українців Ярослава Хортяні відзначила, що завдяки українській громаді Сербії переселенці та їх нащадки зберегли свою культуру та мову. "Україна має пишатися тим, що українство за кордоном доносить усьому світові - наше коріння міцне і невмируще", - підкреслила лідерка європейського українства.

Відбувся святковий концерт за участі культурно-мистецьких колективів українців і русинів з Нового Саду, Сремської Митровиці, Кули, Врбасу та Інджії.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Сербії відзначили 120-річчя переселення галичан на простори колишньої Югославії

топ

  Цей день в історії.
  27 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014