Галичина.Інфо

Українці замість паспортів отримають мікрочіпи

Окрім ПІБ, фото, прописки, відомостей про шлюб і дітей, в документ можуть внести ще й групу крові. Орієнтовна вартість нового паспорту складатиме 140 грн за штуку.

В Україні внутрішні паспорти хочуть замінити пластиковими ID-картами, які діють зараз в багатьох країнах світу. За неофіційними даними, така заміна може статися до 2015 року, проте директор Держдепартаменту ГІРФО МВС Євген Мамонов точної дати поки не називає, пише ТСН з посиланням на видання "Сегодня".

Консорціум ЄДАПС запевнив, що технічно готовий робити такий документ вже зараз. Його вартість складатиме 13 євро (140 грн) за штуку (відпускна ціна бланка внутрішнього паспорта зараз - близько 15 грн).

Яка інформація буде в новому паспорті українця, поки не вирішено. "Окрім ПІБ, фото, прописки, відомостей про шлюб і дітей, можуть розпорядитися вносити ще і групу крові. В інших країнах у цьому документі є інформація про страховку та пільги громадянина, а от відомості про прописку і сімейний стан вважаються конфіденційними", - розповів заступник гендиректора ЄДАПС Олександр Драніков.

За його словами, такі ID-карти зараз є в офіцерів Інтерполу: розміром вони з водійське посвідчення і містять чіп з біометричними даними.

Ще раніше - в другому півріччі 2011 року - можуть з'явитися і нові закордонні паспорти. Теж з чіпами розміром з сірникову голівку, які можна буде поповнювати новими даними. "Введення таких документів - ця ще й умова Європи для надання Україні так званої "дорожньої карти", - зазначив Драніков.

"Зараз вирішують, які саме біометричні дані будуть внесені на цей чіп. На ньому може міститися інформація про геометрію кисті руки, про овал обличчя, відбитки пальців і малюнок сітківки ока. Але від останнього поступово у світі відмовляються, тому що терористи навчилися використовувати очні краплі, які міняють малюнок", - додав він.

За словами Євгена Мамонова, впровадження таких чіпів допоможе ефективніше боротися з організованою злочинністю, адже чіп зберігатиме відбитки пальців, а їх неможливо підробити.

Для того, щоб запровадити такі документи, треба забезпечити Держприкордонслужбу, міліційні відділення і податківців пристроями, які б зчитували інформацію з чіпів. У МВС кажуть, що українцям не доведеться терміново міняти старі закордонні паспорти на нові. Старі будуть дійсні до закінчення свого терміну.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Українці замість паспортів отримають мікрочіпи

топ

  Цей день в історії.
  18 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014