Галичина.Інфо

"Кассіні" виявив кисневу атмосферу у супутника Сатурна

"Кассіні" виявив кисневу атмосферу у супутника Сатурна Аналізуючи дані, отримані з автоматичної станції "Кассіні", вчені з Південно-західного дослідницького інституту (США) прийшли до висновку, що один з супутників Сатурна має кисневу атмосферу.

Раніше вважалося, що Рея не має атмосфери. Однак прилади зонда "Кассіні" показали протилежне. "Ця атмосфера, мабуть, виникла під дією потужного магнітного поля Сатурну, яке розкладає водяний лід на поверхні свого супутника", - розповідає керівник дослідної групи "Кассіні" Бен Теоліс.

Мас-спектрометр INMS на борту зонда виявив, що при максимальному зближенні (67 км) концентрація кисню в атмосфері Реї перевищує 50 мільярдів молекул на кубічний метр, а вуглекислого газу - більше 20 мільярдів на кубометр. Це приблизно в 100 мільйонів разів менше, ніж у земній атмосфері на висоті 100 кілометрів. Однак і сила тяжіння на Реї приблизно в 50 разів менше, ніж на нашій планеті. При цьому атмосфера Реї несиметрична - молекули СО2 спостерігаються виключно на денній стороні супутника.

Рекомендовано до перегляду:

» » » "Кассіні" виявив кисневу атмосферу у супутника Сатурна

топ

  Цей день в історії.
  25 вересня:

  1914 — бойове хрещення загону Українських Січових Стрільців Семенюка біля Сяноку.

  1921 - член Української військової організації С. Федак у Львові зробив замах на життя голови уряду Польщі Ю. Пілсудського.

  1939 - у Львові керівництво УНДО офіційно припинило діяльність партії. Напередодні подібні рішення ухвалили політичні проводи Української соціал-демократичної партії і Української соціалістично-радякальної партії.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014