Галичина.Інфо

Патріарх УГКЦ закликав долати стереотипні поняття про греко-католиків

Патріарх УГКЦ закликав долати стереотипні поняття про греко-католиків Під час виступу на Всеукраїнській науково-практичній конференція «Міжконфесійні відносини в їх сутності та виявах в Україні», яка відбулася у Києві 30 листопада – 1 грудня, Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир торкнувся теми греко-католиків та закликав долати стереотипні поняття про те, що саме греко-католики є проблемою для досягнення домовленостей між Московським Патріархом і Папою Римським.

«Було згадано про тих, нещасливих греко-католиків, уніатів, які у всьому винні. Якби їх не було б у світі, то був би спокій і мир. Але, як ви знаєте, Папа і Патріарх Московський не можуть зійтися у багатьох інших речах», – наголосив Патріарх Любомир.

Глава УГКЦ акцентував на тому, що особисто не знає відповіді на запитаня: Що таке є «уніатизм»? і попросив доказати вину греко-католиків.

«Що ми робимо, зробили, і кому ми робимо якусь кривду? Прошу доказати документально, навіть через суд, якщо того хочете. Ще одна дуже важлива річ була згадана про стосунки між Католицькою Церквою і Православною. Дозвольте мені зробити таке трохи драматичне ствердження: я чомусь підозрюю, що ми замало хочемо справжньої єдності. Якби ми дуже хотіли єдності, то б ми її вже мали. Ми не готові пожертвувати дуже багато заради того, щоби справді між християнами була справжня єдність і зі всіх сторін, і нікого не виключаючи. Ми всі християни замало цього хочемо», – робить висновок Глава УГКЦ.

За його словами, міжцерковна комісія, де є католики і всі Православні Церкви, які вже від 70-х років то працюють, то з перервами працюють, але повертаються до спільного столу, діє лише на рівні богословів і єпископів, а потрібно все це робити на рівні народу.

«Ми маємо і прикрі досвіди. Візьмімо хоча б Флорентійську унію. Єпископи домовились. Ну і що далі? Нічого з того не було. Це може повторитися знову. Те, що владики, богослови зійдуться і підпишуть кілька документів – це не зробить великої різниці. Різниця є в тому, що народ повинен хотіти, прагнути. Повинні народ до цього виховати», – наголосив Патріарх.

Глава УГКЦ акцентував на тому, що сьогодні перед греко-католиками стоїть завдання представити на заході позицію східних християн і бути містком між Сходом і Заходом: «Бачите, ми ті нещасливі греко-католики на кордоні між двома великими культурами: візантійською і латинською, між римським католицизмом і тим конфесійним православ’ям, бо ми себе бачимо як православні в єдності з Римською Апостольською столицею. Я хочу вас запевнити, ми робимо конкретні заходи в Римі, щоби представити позицію східних християн. Три тижні тому відбулося пленарне засідання Папської Ради для з’єднання християн, головою якої колись був кардинал Каспер, а тепер є кардинал Кох. Я був присутній на цьому засіданні і був одним із представників Східної Церкви, які говорили про ті проблеми, які справді перешкоджають нам, щоби оті всі богословські труднощі не були справді труднощами. Одним словом, хочу вас запевнити, що те, що можемо — робимо. І якщо можете, будь ласка, підтримайте нас своїми молитвами».

Як вже РІСУ повідомляла, організаторами конференції виступили Державний комітет України у справах національностей і релігій, Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАН України, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова та Українська асоціація релігієзнавців.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Патріарх УГКЦ закликав долати стереотипні поняття про греко-католиків

топ

  Цей день в історії.
  19 вересня:

  1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

  1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

  1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

  1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014