Галичина.Інфо

У Львові відкрилася виставка творів Модеста Сосенка до 135-річчя митця

У Львові відкрилася виставка творів Модеста Сосенка до 135-річчя митця У Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відкрили виставку творів Модеста Сосенка, приурочену 135-річчю від дня народження митця. Цьогорічна четверта з черги виставка творів митця покликана розкрити багатогранність таланту М.Сосенка та висвітлити основні етапи його життєвого й творчого шляху. Особливий акцент експозиції зроблено на творах сакрального мистецтва.

На виставці зібрано твори серед яких чимало експонується вперше, а також графічні проекти до фундаментальних робіт. Своєрідним доповненням є підготовчий матеріал (припорохи) до іконостасів, з якими глядач також матиме нагоду познайомитися вперше. В експозиції, окрім творів із збірки Національного музею, представлено також роботи художника із фондів Львівського музею історії релігії, Івано-Франківського краєзнавчого музею, Львівської архієпархія УГКЦ та церкви Св. Миколая у Золочеві (Львівська область).

У вітальному слові з нагоди відкриття виставки М. Янків зазначив, що Національний музей, його засновник Андрей Шептицький завжди підтримували та розвивали талановитих митців. "Сьогодні ми відкриваємо виставку живопису та графіки одного із найяскравіших українських художників-монументалістів початку ХХ століття – Модеста Сосенка. Виставка приурочена 135-річчю від дня народження митця. Його життя було пов’язане з музеєм. Ці люди творили віхи нашої історії. Історія сучасного мистецтва також розвивається тут", – зазначив М. Янків.Модест Сосенко (1875-1920) – обдарований живописець і графік, який працював у різних жанрах: портреті, краєвиді, побутовій картині, книжковій графіці малих форм. Митець є автором загальновідомої емблеми Національного музею – оригінальної візитівки установи. Народився М. Сосенко 23 квітня 1875 року в с. Пороги на Станіславщині (Івано-Франківська область) у сім’ї священика Данила Сосенка. Отримав ґрунтовну професійну освіту. Успішно навчався у Краківській школі красних мистецтв, Мюнхенській королівській академії мистецтв, Паризькій національній школі мистецтв. Визначальна роль у житті художника належить Митрополиту Андрею Шептицькому. Він підтримував митця у роки навчання. З 19007 року художник офіційно стає працівником Церковного музею, який створив Митрополит Андрей Шептицький.
Помер М. Сосенко у неповних 45 років. Відповідно до заповіту усі його твори, архів, особисті речі стали власністю Національного музею у Львові.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові відкрилася виставка творів Модеста Сосенка до 135-річчя митця

топ

  Цей день в історії.
  30 березня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014