Галичина.Інфо

В Чилі виявили шахту, створену 12 тисяч років тому

Археологи виявили в Чилі найдавнішу з відомих на сьогоднішній день шахт на території Південної та Північної Америки.

Як повідомляє видання El Mercurio, шахта знаходиться в 1100 кілометрах на північ від столиці Чилі Сантьяго. За словами вчених, шахта використовувалася для видобутку оксиду заліза.

Відкриття було зроблено археологами з Чилійського університету ще в жовтні 2008 року, але її вік до недавнього часу не був встановлений. Днями комісія з американських та польських фахівців оприлюднила результати експертизи, згідно з якими шахта була створена 12 тисяч років тому.

Було встановлено, що шахта інтенсивно розроблялася в період з десятого по друге тисячоліття до нашої ери. Оксид заліза, який добували в шахті, використовувався індіанцями як пігмент для фарбування одягу, а також у релігійних ритуалах.

Головний дослідник Дієго Салазар зазначив, що знахідка доводить найважливішу роль релігії в житті індіанців, адже оксидом заліза не торгували, не міг він використовуватися і в якості їжі.

Археологи також знайшли в шахті і на прилеглій до неї території інструменти для видобутку оксиду заліза, зроблені з каменю і раковин молюсків. За словами археолога Хермана Салінаса, всього знайдено більше тисячі інструментів, але їх число може досягти декількох тисяч.

Шахті дали назву San Ramon 15. До оприлюднення її віку найдревнішої на території Північної і Південної Америки шахтою вважалася шахта в США, вік якої складає дві з половиною тисячі років. А найдавнішою шахтою в світі вважається шахта в Південній Африці - їй близько 40 тисяч років.

Рекомендовано до перегляду:

» » » В Чилі виявили шахту, створену 12 тисяч років тому

топ

  Цей день в історії.
  1 грудня:

  1187 — помер Галицький князь Ярослав Осмомисл.

  1909 — народився композитор Кос-Анатольський Анатолій.

  1930 — народився письменник Федорів Роман Миколайович.

  1937 — народився письменник, науковець, перекладач із давньогрецької та латинської мов Андрій Содомора.

  1989 — Зустріч у Ватикані Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим започаткувала офіційну легалізацію Української Греко-Католицької Церкви.

  1991 — на Всеукраїнському референдумі 90,32% громадян висловилася за незалежність правонаступниці УРСР.

  2009 — у Львові запустили Львівський міський рейковий автобус.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014