Галичина.Інфо

Джинси подорожчають… через глобальне потепління

Через серйозні зміни клімату в світі дорожчають не лише продукти харчування, а й натуральні тканини. Зокрема, через повені у Пакистані загинула майже третина урожаю бавовни. Поганий урожай видався також в Індії та Китаї. Як наслідок, ціни на сировинних біржах різко пішли вгору і наразі тримаються на рекордних позначках – 1,6 долара за американський фунт (450 грамів). Це найвища ціна за всю 140-річну історію торгів.

За оцінками деяких аналітиків, ціну на бавовну штовхають догори китайські компанії, що є найбільшими споживачами бавовни у світі. Їхні текстильні заводи нарощують виробництво і закуповують все більше бавовни за кордоном, навіть про запас, таким чином свідомо створюють дефіцит на ринку, аби “вбити” конкурентів. Це робиться для того, аби відомим світовим брендам одягу не лишалося вибору, як робити замовлення саме китайським швейним фабрикам, а не турецьким чи марокканським…

Поки на сировинних біржах ціни били рекорди, виробники готового одягу намагалися утримувати ціни – ринки все ще не оговталися після кризи, тож подорожчання одягу відразу відіб’ється на попиті. Втім, уже з Нового року їм не залишиться нічого іншого, як піднімати ціни. Насамперед, подорожчають джинси “класичного складу”, які містять 98% бавовни та 2% еластину, а також білизна. Про подорожчання виробів на 10-20% уже заявили такі виробники, як Levi Strauss, Guess Inc., Kohl’s Corp і Aeropostale Inc, H&M…

Частина виробників, які орієнтуються на незаможних споживачів, аби не піднімати ціни, використовуватимуть тканини з більшим вмістом синтетики.

Зростання цін на світових ринках уже відчули й українські виробники. “У нас немає власної бавовни, тому ми усю імпортуємо. Ціни на готову тканину зросли відчутно. Якщо раніше ми платили по 14,56 гривні за погонний метр, то тепер – 20 гривень. Заміняти бавовну синтетикою не будемо. Адже синтетика має свою нішу, бавовна – свою. Люди хочуть мати одяг чи постільну білизну з натуральних тканин, хоча й коштують вони дорожче, – каже голова правління Хмельницької трикотажної фабрики Надія Дейнека. – Щодо імпорту готової продукції, то якісний імпорт – потрібен. Він не заважає розвиватися вітчизняним виробникам. Ми не можемо конкурувати лише з дешевими китайськими речами. Наші вироби якісні, тому дорожчі. Наразі не можемо спрогнозувати, наскільки зростуть наші ціни. Це залежить від вартості сировини. Якщо сировина далі не дорожчатиме, то для чого піднімати ціни? Наші люди не настільки багаті…”.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Джинси подорожчають… через глобальне потепління

топ

  Цей день в історії.
  5 грудня:

  1918 — проголошено Руську Народну Республіку Лемків.

  1918 — почалися бої за Хирів між військами УГА та польськими частинами.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014