Галичина.Інфо

Уперше один супутник NASA запустив інший

Уперше один супутник NASA запустив інший Американському космічному агентству (NASA) вдалося запустити один супутник з борта іншого. Планується, що в майбутньому подібна схема запуску апаратів може застосовуватися досить широко.

Основний супутник (клас мікросупутників) FASTSAT був запущений 19 листопада 2010 року з космодрому на Алясці. На борту апарата була встановлена система P-POD, призначена для виведення на орбіту мініатюрних космічних апаратів (наносупутників). Подібні системи, що нагадують за своїм пристроєм катапульти, раніше розміщувалися лише на головних блоках ракет, звідки і здійснювався пуск космічних апаратів. За допомогою P-POD на орбіту був виведений наносупутник NanoSail-D. Лінійні розміри апарата становлять приблизно 10 на 10 і на 39 сантиметрів.

За словами дослідників, незважаючи на невеликі розміри, новий супутник дасть змогу випробувати ряд абсолютно нових технологій. Так, наприклад, NanoSail-D забезпечений сонячним вітрилом площею близько 10 квадратних метрів. Це вітрило служить для гальмування і повинно допомогти звести апарат з орбіти.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Уперше один супутник NASA запустив інший

топ

  Цей день в історії.
  19 вересня:

  1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

  1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

  1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

  1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014