Галичина.Інфо

Нобелівський комітет закликає Китай звільнити лауреата

Нобелівський комітет закликає Китай звільнити лауреата
Нобелівський комітет закликав Китай випустити Лю Сяобо, цьогорічного лауреата премії миру. Сьогодні в Осло на церемонії його представляв порожній стілець, адже китайський дисидент сидить у тюрмі. Проти присудження Лю Сяобо високої нагороди рішуче виступає Китай.

Це вдруге в історії Нобелівської премії, що ні лауреата, ні його представників не було на церемонії. Голова Нобелівського комітету Турбйорн Яґланд висловив жаль через те, що ні Лю Сяобо, ні його рідні не змогли приїхати до Осло: «Він перебуває у в’язниці на північному сході Китаю. Ні дружина лауреата, ні його найближчі родичі не змогли приїхати. Це свідчить про те, що нагорода потрібна і належна. Ми вітаємо Лю Сяобо з цьогорічною премією миру».

Нобелівський комітет закликає Китай звільнити лауреата


Голова Нобелівського комітету закликав Китай випустити лауреата з-за ґрат і наголосив, що він не зробив нічого поганого, «лише реалізував свої громадянські права».

«Він став справжнім символом, і в Китаї, і за кордоном ненасильницької боротьби за права в Китаї. Лю нагадує нам Нельсона Манделу», – зауважив Яґланд.

Дисидент попросив, щоб премію, яка становить півтора мільйона доларів, приурочили тим, хто загинув під час протестів на площі Тяньанмень у Пекіні у 1989 році.

54 річний Лю Сяобо став відомим саме під час цих протестів. Письменник і колишній професор університету тоді відсидів два роки. Після виходу на волю знову виступив проти однопартійної системи Китаю, за що отримав три роки ув’язнення. У 2008 році Лю Сяобо став співавтором Хартії-08, що виступає за нову конституцію, незалежні суди і свободу слова. За це минулого року його засудили до 11 років тюрми.

Нобелівський комітет закликає Китай звільнити лауреата


У Пекіні наголошують, що Лю Сяобо намагався повалити державний лад і підірвати соціальну систему Китаю.

Міністерство закордонних справ КНР заявило, що рішення Нобелівського комітету не може представляти більшість народів світу.
Церемонію в п’ятницю бойкотували близько двадцяти держав, серед яких Афганістан, Іран, Казахстан, Пакистан і Московія.

Україна та Сербія спершу також планували не посилати своїх представників на церемонію, але під тиском критики правозахисників та Євросоюзу в останній момент послали своїх представників.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Нобелівський комітет закликає Китай звільнити лауреата

топ

  Цей день в історії.
  3 грудня:

  1877 — народився Степан Рудницький, український географ, засновник української наукової географії i географії України.

  1920 — польський сейм ліквідував територіальну окремішність Галичини. Для позначення етнічної території Східної Галичини введено термін «Східна Малопольща», зникли з вживання слова «українець», «український», повернулися «русин», «руський».

  1987 — народився поет, перекладач і есеїст Андрій Любка.

  2004 — Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані.

  2010 — вночі міліція та спецпідрозділ «Беркут» силоміць демонтували наметове містечко протестувальників проти нового Податкового кодексу України на майдані Незалежності в Києві.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014