Галичина.Інфо

Виставка творів останнього «богемного» митця у Празі

Виставка творів останнього «богемного» митця у Празі
У Празі відкрилась виставка творів Амадео Модільяні – великого італійця, якого ще називають останнім богемним митцем 20 століття. Виставка щодо своєї мистецької й історичної ваги унікальна.

Художник і скульптор Амадео Модільяні прожив усього 35 років, побував за життя лише в кількох містах – у Ліворно, де народився, у Флоренції, Венеції й Римі, де вчився, і в Парижі – місті, яке стало його долею, місцем найбільших творчих і духовних злетів і найтяжчих переживань.

Творчість Амадео Модільяні відносять до експресіонізму, хоча за виразністю образотворчої форми, своєрідним баченням світу і, головне, сильним внутрішнім емоційним наповненням, малярство автора – це стиль сам у собі. Модільяні, чи Моді, як його називали найближчі, витворив його наперекір модному тоді кубізму, наперекір нерозумінню сучасників і в безперестанних суперечках із самим собою.

Виставка творів останнього «богемного» митця у Празі


Із 35-ти прожити років 25 у Модільяні відібрала хвороба – туберкульоз. Жив він у великій скруті, зате емоційно, на повну силу. Творами не раз розплачувався за житло, страву, просто роздавав їх друзям. Залишилось всього близько 350 творів Модіяльні, розкиданих по всьому світу. Тим унікальнішою є виставка, яка відкрилась у Празі. В експозиції представлені понад 60 робіт, – розповідає куратор виставки Маркета Фаустова:

«Ідею створити виставку півтора року тому висловила італійський фахівець пані Серена Бакальїні. Завдяки співпраці з празькою галереєю «Vernon» цю ідею вдалось реалізувати. В експозиції представлено 10 малярських творів, кілька десятків оригінальних рисунків. Тут можна також побачити багато прижиттєвих фотографій і документів Модільяні, які надав на виставку Інститут Модільяні в Римі».

Серед іншого в експозиції також виставлений етюдник Модільяні й портрети Жанни Ебютерн – жінки-долі, якій віддав останній найщасливіший і водночас найдраматичніший період життя. Виставка відкрита до кінця лютого наступного року.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Виставка творів останнього «богемного» митця у Празі

топ

  Цей день в історії.
  27 жовтня:

  1919 — народився Іван Лисяк-Рудницький, український історик, правознавець.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014