Галичина.Інфо

На саміті ООН у Канкуні схвалили нову кліматичну угоду

На саміті ООН у Канкуні схвалили нову кліматичну угоду Проект остаточного тексту заявляє про необхідність більш серйозного зниження викидів вуглекислого газу, але не встановлює механізму для досягнення поставлених цілей. У документах також передбачено створення фонду допомоги бідним країнам у вирішенні проблеми зміни клімату.

Делегати вітали виступи представників країн, які викликали найбільші тертя під час переговорів – Японії, Китаю і навіть США – у міру того, як один за одним вони виступили на підтримку проекту.

Запропонований Фонд зеленого клімату покликаний захистити бідні країни від впливу кліматичних змін і допомогти їм у розвитку економіки, орієнтованої на зменшення викидів парникових газів. Фонд буде спочатку користуватися послугами Світового банку в якості піклувальника – чого домагалися США, ЄС і Японія. Разом з тим передбачається створення нового органу, який повинен бути більш збалансований між розвиненими країнами, і країнами, що розвиваються.

Пропонується заснувати Адаптаційний комітет для підтримки країн у розробці планів захисту і збереження клімату.

Крім того, в документах запропоновано механізм фінансування країн, що приймають заходи проти скорочення лісів.

Спостерігачі відзначають, що пропоновані заходи далеко не такі радикальні, як багато країн розраховували на торішньому саміті в Копенгагені – і до цих пір продовжують добиватися.

Угода залишає відкритим питання про те, чи будуть будь-які із запропонованих заходів – в тому числі зі скорочення викидів – юридично обов’язковими.

Московія і Японія досягли формулювань, які залишають їм можливість уникнути посилення передбачених Кіотським протоколом обов’язкових скорочень шкідливих виборів. При цьому вони фактично заявили про згоду з тим, що Кіотський протокол має велике майбутнє – а це було принциповою вимогою країн, що розвиваються.

У країнах, що розвиваються заходи зі скорочення викидів будуть підлягати перевірці тільки в тому випадку, якщо вони фінансуються із західних засобів. Це формулювання, здається, задовольнило як Китай, який висловлював сумніви з приводу процедури перевірок, і Сполучені Штати, які їх домагалися.

«Те, що ми маємо в цьому тексті, не досконале, але становить гарну основу для руху вперед. Так що давайте зробимо необхідні зусилля для укладення цієї домовленості і націлимо світ на шлях зниження викидів і розумного розвитку», – заявив представник США з питань клімату Тодд Стерн.

Вперше за багато років слова представника США на кліматичних конференціях зустріли з таким схваленням

Болівія при деякій підтримці з боку Куби висловила невдоволення низкою формулювань, а також тим фактом, що тексти були підготовлені під час приватних бесід представників невеликих груп країн, проте поки не ясно, чи істотні вони настільки, щоб заблокувати консенсус.

Тепер очікується остаточне, офіційне рішення по проектах. За традицією, саміт триває помітно довше ніж заплановано, відзначає Бі-бі-сі.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На саміті ООН у Канкуні схвалили нову кліматичну угоду

топ

  Цей день в історії.
  5 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014