Галичина.Інфо

Телескопи NASA знайшли аномалії в атмосфері екзопланети Wasp-12b

Телескопи NASA знайшли аномалії в атмосфері екзопланети Wasp-12b Міжнародна група астрономів за допомогою телескопів NASA, а також франко-канадської обсерваторії на Гавайях встановила, що в атмосфері газового гіганта Wasp-12b, що знаходиться у 870 світлових роках від Землі, міститься аномальна кількість вуглецю.

За словами керівника дослідження Нікку Мадхусудана, атмосфера газового гіганта містить вуглецю більше, ніж кисню. За даними астрономів, вуглець в атмосфері цієї планети представлений у вигляді окислу вуглецю, двоокису вуглецю та метану. При цьому концентрація метану виявилася у сто разів вищою, ніж раніше передбачається, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Nature. Раніше астрономи виходили з припущення, що екзопланети - планети, що знаходяться поза Сонячною системою, мають атмосферу, в якій вміст кисню перевищує вміст вуглецю.

Наприклад, серед атмосферних планет Сонячної системи вміст кисню майже вдвічі перевищує вміст вуглецю. Нове відкриття поставило вчених перед проблемою пояснення генезису таких планет, як Wasp-12b. "Можливо, причиною такого високого вмісту вуглецю в атмосфері є сама планета, порода якої містить вуглець. Але як би там не було, вже зрозуміло, що процес формування планет та їх атмосфер в інших зіркових системах міг відбуватися інакше, ніж у Сонячній системі", - припустив учасник дослідження, Адам Шоуман з Університету Арізона.

WASP-12b є екзопланетою відкритою в рамках проекту СуперWASP методом транзиту на фоні диску материнської зорі WASP-12. Про її відкриття було оголошено 1 квітня 2008р. Міжнародна група астрофізиків встановила, що масивна екзопланета поза нашої Сонячної системи руйнується її власною зіркою. Це явище пояснює несподівано великий розмір планети WASP-12b, а також надає унікальну у своєму роді можливість спостерігати як планета вступає в завершальний етап свого життя.

WASP-12b була виявлена в 2008 році і є однією з найбільш загадкових планет, які були виявлені поза нашої Сонячної системи протягом останніх 15 років. Вона обертається навколо зірки в сузір'ї Візничий і володіє масою, яка порівнянна з нашим Сонцем. Як і більшість відомих екзопланет, такі як Юпітер і Сатурн, вона є газовим гігантом. Але на відміну від екзопланет, вона обертається навколо своєї зірки на гранично близькій відстані, в 75 разів ближче, ніж Земля до Сонця. Планета також більше, ніж її передбачувана астрофізична модель. Її маса оцінюється приблизно в 50% більше, ніж маса Юпітера і на 80% більше за розміром.

Близьке розташування планети до зірки, викликає дуже сильні гравітаційні сили і як наслідок руйнування, і повністю зміна її форми в щось схоже на м'яч для американського футболу. WASP-12b втрачає свою масу з величезною швидкістю, при такому темпі, планета буде повністю знищена зіркою приблизно за десять мільйонів років.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Телескопи NASA знайшли аномалії в атмосфері екзопланети Wasp-12b

топ

  Цей день в історії.
  24 вересня:

  1894 — народився Роман Купчинський, Галицький поет, прозаїк, журналіст, композитор, критик, громадський діяч.

  1942 - Генерал-губернатор Г.Франк видав дикрет Декрет про створення Інституту ім. Шевченка у Львові. Зазначалося, що “інститут засновується з метою розвитку і підпорядкування наукових дослідів у галузі українознавства”.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014