Галичина.Інфо

УГКЦ вшанувала пам'ять Блаженнійшого Івана Мирослава (Любачівського)

УГКЦ вшанувала пам'ять Блаженнійшого Івана Мирослава (Любачівського) Літургія з нагоди десятої річниці смерті Верховного Архиєпископа, Глави Української Греко-Католицької Церкви Мирослава Івана (Любачівського) (1984-2000 рр.) відбулася 14 грудня 2010 року у Львівському соборі Святого Юра. Про це повідомив Департамент інформації УГКЦ.

«Божа сила проявилася у безсиллі. Після 43 років життя у підпіллі не легко було розпочинати усе з початку, на спустошеній землі і з пораненими душами. Патріарх Мирослав (Любачівський) любив Церкву й Україну. Минуло 10 років з дня його смерті і можна сміливо сказати, що від нас відійшов святий архиєрей, смиренний та мудрий. Цю смиренномудрість він плекав і нею жив», - зазначив у поминальній промові під час Архиєрейської Літургії отець-доктор Іван Дацько.

Поминальну Літургію очолив Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський. З ним співслужили 8 єпископів УГКЦ та численні священики. У цей день за упокій свого попередника також молився Блаженніший Любомир. Він поминальну Літургію відслужив у Києві.

Уродженець Івано-Франківщини, Мирослав Іван Любачівський першим в історії УГКЦ був рукоположений у сан єпископа особисто Папою Римським Іваном Павлом ІІ. Подія відбулася 1979 року, за участю Патріарха Йосифа (Сліпого), в Сикстинській капелі собору Святого Петра у Римі. 30 березня 1991 року, на 77-му році життя Блаженніший Мирослав Іван очолив відродження УГКЦ в Україні, ставши наступником двох велетнів ХХ століття - Митрополита Андрея (Шептицького) та Патріарха Йосипа (Сліпого). Йому було не легко. Верховний Архиєпископ Любачівський казав, що не має сили й величі Патріарха Йосифа, його харизми. Але він молився.

У часі поминальної Літургії зачитали улюблений уривок покійного зі Святого Письма - Друге послання ап. Павла до Коринтян: «Тричі благав я Господа, щоб той від мене відступився, та він сказав мені: «Досить тобі моєї благодаті, бо моя сила в немочі показується». Найкраще, отже, хвалитимуся скоріше моїми немочами, щоб у мені Христова сила пробувала». Згадуючи блаженної пам`яті Мирослава-Івана Любачівського, о. д-р Іван Дацько зауважив: «Малого росту, кволого здоров'я, непомітний і без особливого дару красномовності, однак Боже провидіння мало безліч планів для архипастирського служіння кардинала Любачівського».

Голова релігійного товариства «Свята Софія» отець Іван Дацько перерахував заслуги Патріарха Мирослава: відновлення Львівської духовної семінарії, перенесення з Риму до рідної землі Українського католицького університету, встановлення мозаїчних зображень в храмі Святої Софії Римської. Намагання окремих можновладців обмежити УГКЦ лише до трьох єпархій Галицької провінції, було подолано зусиллями Блаженнішого Мирослава (Любачівського), який створив спеціальну робочу групу, й на основі її праці богословсько, історично й пасторально довів необхідність та вагомість існування Української Греко-Католицької Церкви в межах цілої держави.

Також сьогодні, о 19.00, у храмі Святого Юра у Львові відбудеться вечір пам`яті Верховного Архиєпископа, Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Мирослава Івана (Любачівського).

Блаженніший Мирослав Іван (Любачівський) народився і виріс у Західній Україні, три роки навчався у Львові в Греко-Католицькій Духовній Семінарії, попередниці сьогоднішньої Львівської богословської академії. Здобуваючи освіту за кордоном, довгі роки не міг повернутися на окуповану радянськими військами батьківщину. Був священиком в американській діаспорі; у 1979 році призначений Митрополитом УГКЦ у Філадельфії, а у 1984 обраний Верховним Архиєпископом Української Греко-Католицької Церкви.

Після повернення до Львова 30 березня 1991 року Блаженніший Мирослав Іван очолив відродження Української Греко-Католицької Церкви в Україні. Уже через п'ять років, як пастир семи мільйонів вірних, опинився у непростій ситуації. Перед ним постало величезне завдання, яке вимагало щоденної праці, а саме: духовно оновити понівечену Церкву, зняти напругу у взаєминах із православними, відбудовувати різні церковні інституції, вирішувати потреби священства, налагодити зв'язки із представниками влади і виправдати сподівання активних мирян.

У 1995 році він захворів на запалення легенів, що серйозно вплинуло на його здоров'я. Наступного року, з огляду на його важкий стан, Синод Єпископів УГКЦ обрав Владику Любомира (Гузара) Єпископом-помічником Глави Української Греко-Католицької Церкви. Помер 14 грудня 2000 року. Похований у крипті собору Святого Юра.

Рекомендовано до перегляду:

» » » УГКЦ вшанувала пам'ять Блаженнійшого Івана Мирослава (Любачівського)

топ

  Цей день в історії.
  24 жовтня:

  1990 — законом УРСР «Про зміни і доповнення до Конституції (Основного Закону)» скасовується ст.6 про керівну роль Комуністичної партії.

  1991 — Верховна Рада проголосила без\'ядерний статус України.

  1997 — помер Петро Дужий, український письменник, з 1944 референт пропаганди УПА, почесний громадянин міста Львова.

  1999 — в Рогатині відкрито пам\'ятник землячці Роксолані, коханій дружині турецького султана Сулеймана I Пишного.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014