Галичина.Інфо

Експерти визнали справжньою голову короля Генріха Наварського

Експерти визнали справжньою голову короля Генріха Наварського Групі судмедекспертів вдалося ідентифікувати голову французького короля Генріха IV (Наварського). Бальзамована голова побувала у багатьох приватних колекціях, але її автентичність була під сумнівом.

Під час експертизи використовувалися радіовуглецеве датування, 3D-сканування і рентгенівське випромінювання. Експерти виявили на муміфікованій голові характерні деталі, що часто зображалися на портретах Генріха Наварського: темна мітка на носі та дірка у мочці правого вуха (на портретах видно, що король носив сережку). За допомогою радіовуглецевого датування вдалося встановити, що голова належала людині, яка жила в період з 1450 до 1650 року. Більш точну інформацію експерти отримали внаслідок 3D-сканування і рентгенівського випромінювання. Медики також довели, що голова була відрізана від тіла ножем.

Генріх IV (1553-1610) вважається одним з французьких королів, яких найбільше любив народ. Він був відомий як le bon roi Henri ("добрий король Анрі"). Генріх був вбитий католицьким фанатиком, і його тіло було перенесено у базиліку Сен-Дені. 1793 року революціонери розкрили місце королівського поховання і скинули останки монархів у загальну могилу. Один з революціонерів відрізав голову від тіла Генріха Наварського.

Голова монарха буде повернена на місце поховання у Сен-Дені, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на BBC News.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Експерти визнали справжньою голову короля Генріха Наварського

топ

  Цей день в історії.
  3 грудня:

  1877 — народився Степан Рудницький, український географ, засновник української наукової географії i географії України.

  1920 — польський сейм ліквідував територіальну окремішність Галичини. Для позначення етнічної території Східної Галичини введено термін «Східна Малопольща», зникли з вживання слова «українець», «український», повернулися «русин», «руський».

  1987 — народився поет, перекладач і есеїст Андрій Любка.

  2004 — Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані.

  2010 — вночі міліція та спецпідрозділ «Беркут» силоміць демонтували наметове містечко протестувальників проти нового Податкового кодексу України на майдані Незалежності в Києві.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014