Галичина.Інфо

Стів Джобс став “Людиною року” за версією Financial Times

Стів Джобс став “Людиною року” за версією Financial Times Глава компанії Apple Стів Джобс (Steve Jobs), що представив цього року продукти-хіти - планшет iPad, смартфон iPhone 4 і ноутбук MacAir, - визнаний газетою Financial Times "Людиною 2010 року ".

Присвоєння Джобсу звання "Людина року" FT пов'язує, насамперед, із запуском в цьому році принципово нового для ринку продукту - планшетного комп'ютера iPad. Виступ Джобса на презентації iPad в січні 2010 року газета назвала "найважливішим поверненням в історії сучасного бізнесу", маючи на увазі повернення глави Apple до роботи після перенесеної ним у 2009 році операції з пересадки печінки.
Пристрій швидко створив тенденцію на ринку, і тепер численні конкуренти розробляють свої версії планшетів.
"IPad демонструє майбутнє без комп'ютерної миші - і світ без Windows", - пише газета.

Це частково підтверджується тим, що планшети за короткий термін зуміли відчутно вплинути на суміжні ринки ноутбуків і нетбуків.

Джобс, який зробив значний внесок у популяризацію персональних комп'ютерів, потрапив на перші смуги газет навіть у більш молодому віці, ніж засновник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg), названий людиною 2010 журналом Time. Він заснував Apple в 21 рік, а коли компанія проводила IPO в 1980 році, йому було всього 25 років. Як і Цукерберг, Джобс не закінчив університет і не має технічної освіти.

Стів Джобс став “Людиною року” за версією Financial Times

У 1985 році Джобс пішов з заснованої ним компанії через конфлікт з радою директорів і заснував іншу IT-компанію - NeXT. У 1997 році він повернувся в Apple, яка в той час втрачала ринок, демонстративно встановивши собі річну зарплату в один долар США. Повернення Джобса не просто врятувало компанію, а привело її у світові лідери.

Критики бізнесмена часто говорять про те, що Джобс здатний "створювати спотворену дійсність" - провокувати рекордний попит на недешеві продукти, про необхідність і функціональності яких для себе споживачі не підозрюють аж до покупки. Ще вони кажуть, що компанія Джобса закрита для журналістів і недружня до розробників додатків.

Крім того, глава Apple часто критикується за різкі й неоднозначні висловлювання на адресу конкурентів. Його висловлювання про компактні планшетні комп'ютери, які випускають або готують до випуску конкуренти, як про "мертвонароджених" спровокувало активну полеміку учасників ринку.

Зате Apple, її продукція і сам Джобс не втрачають популярності у споживача. Наприклад, мініатюрна колекційна статуетка Джобса виробництва китайської компанії MIC Gadget була нещодавно продана на аукціоні eBay за 2,5 тисячі доларів.

"Стів - останній з великих конструкторів. Його особливість у тому, що він створює робочі місця і нові сфери бізнесу з повітря, в той час як директори більшості американських компаній думають про скорочення витрат і штату", - говорить фінансист Роджер Макнейм (Roger McNamee), який співпрацював з Apple.

ЗМІ вже неодноразово присуджували Стіву Джобсу гучні звання. Журнал Fortune назвав його найвпливовішим підприємцем 2007 року, поставивши в рейтингу вище, ніж керівників Google і Microsoft. У 2009 році Forbes включив його в список кращих менеджерів року "великої рецесії", які в умовах глобальної кризи зуміли утримати компанію на плаву.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Стів Джобс став “Людиною року” за версією Financial Times

топ

  Цей день в історії.
  24 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014