Галичина.Інфо

У Львівському історичному музеї виставка артефактів VIII-XIII ст.ст

Сьогодні, 28 грудня, у Львівському історичному музеї відкрили історико-археологічну виставку, присвячену 200-річчю досліджень видатної пам'ятки археології Пліснесько (с. Підгірці Бродівського району).
На виставці представлені фотографії поховань, які знайшли в Пліснеському городищі, можна побачити прикраси та предмети побуту: речі з металу, кераміку.

«За двісті років унікальні знахідки трапляються щороку і виділяти окремі знахідки не можна, бо це комплекс. Є важливими навіть дрібні речі: кераміка та металеві речі. Знахідки з городища є одними з найпрезентабельніших речей, які зберігаються у Львівському історичному музеї. Пліснесько є важливою пам’яткою формування держави, зародження культури в цьому регіоні. Комплекс може бути придатним не лише для вирішення наукових проблем, але має великий туристичний потенціал. Можна реконструювати окремі елементи городища, наприклад, оборонні конструкції, житлову забудову. Окремі елементи можна збудувати з дерева, поблизу є ліс», - розповів директор археологічного музею ЛНУ ім.. Івана Франка Ярослав Погорєльський.

Лише у 1946-49 р.р. Іван Старчук розкопав 28 жител, 96 ігумаційних поховань, 5 курганів. Результати розкопок різних років допомогли науковцям виділити два періоди розвитку пам’ятки: слов’янський (VIII-X) та давньоукраїнський (IX-XIII).

Директор Львівської картинної галереї Борис Возницький не виключає можливості того, що княгиня Ольга народилася саме в Пліснеську. Він планує поставити пам’ятник видатній володарці Київської Русі біля Пліснеського городища.

У Львівському історичному музеї виставка артефактів VIII-XIII ст.ст

Під час розкопок у Пліснеському городищі, що знаходиться поблизу села Підгірці Бродівського району Львівської області, археологи знайшли цінні пам’ятки Х–ХІ століття, які повністю поховали Московітську історіографію стосовно розвитку західноукраїнських земель в цей період.
Про це сьогодні, 28 грудня, розповів начальник археологічної експедиції, директор Інституту археології ЛНУ ім. Франка Михайло Филипчук.

Територія Пліснеського городища займає близько 300 га площі і є унікальною пам’яткою ранньосередньовічної доби України. З історією цього давнього поселення пов’язано чимало легенд, одна з яких повідомляє про княжну Олену, яка заснувала в місті монастир та про княгиню Ольгу, яка нібито походила з цих земель, але історично ці факти не підтверджено.

За словами Михайла Филипчука, за роки розкопок, археологи знайшли безліч речових доказів, які засвідчують існування на цій території державних структур ще до походу сюди Володимира Великого в 992-993рр.
«Крім курганів, жител та поховань, археологи розкопали у Пліснеську також залишки молитовного дому та культової споруди з рештками жертвоприношень, які є унікальними для нас і свідчать про самобутність і історичну вагомість цього місця», – додав археолог.

Виявлені матеріали заповнюють багато «білих плям» в українській історії та є беззаперечним доказом того, що городище Пліснеськ дійсно було найдавнішим центром християнства на західноукраїнських землях.


Детальніше про стародавній Пліснеськ

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львівському історичному музеї виставка артефактів VIII-XIII ст.ст

топ

  Цей день в історії.
  27 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014