Галичина.Інфо

Угорське громадянство з 1 січня надаватиметься за спрощеною процедурою

Угорське громадянство з 1 січня надаватиметься за спрощеною процедурою Угорщина забезпечила всі умови для отримання кожним етнічним угорцем громадянства цієї країни. З 1 січня 2011 року закордонні угорці можуть отримувати угорське громадянство за спрощеною процедурою. Про це повідомив на прес-конференції в Будапешті віце-прем'єр-міністр країни Жолт Шем'єн.

Заяву на отримання угорського громадянства можуть подавати іноземні громадяни або їх нащадки, які були громадянами Угорщини до 1920 року або у 1940-1945 роках, розмовляють угорською мовою і не становлять загрози національній безпеці. Відповідні документи для його отримання прийматимуть у більш як 90 закордонних представництвах Угорщини. Раніше процедура з надання угорського громадянства тривала 1-1,5 року, з Нового року - три місяці.

Жолт Шем'єн зазначив, що отримання угорського громадянства закордонними етнічними угорцями є ключовим з точки зору збереження ними національної ідентичності та національного об'єднання. Представник угорського уряду при цьому підкреслив, що у процесі реалізації національних інтересів Угорщини "тепер, як ніколи раніше, склалися надзвичайно добрі відносини із сусідніми країнами", зокрема Румунією, Україною і Сербією, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

Тим часом спеціальний міністерський уповноважений у справах угорців Томаш Ветцел на прес-конференції повідомив, що можливість набуття угорського громадянства викликало великий інтерес угорців сусідніх країн, зокрема в Румунії та Сербії.

Угорщина розраховує, що угорське громадянство наступного року отримають понад 250-400 тис. закордонних угорців. Досі вже виявили бажання здобути подвійне громадянство понад 20 тис. угорців сусідніх країн.

Прийнятий парламентом Угорщини закон щодо спрощеної процедури отримання угорського громадянства набув чинності 20 серпня 2010 року, але практичного застосування набуває з 1 січня 2011 року.

Українське законодавство не передбачає подвійного громадянства. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин під час офіційного візиту у Будапешті наприкінці листопада звернув увагу на те, що з набуттям чинності угорський закон може породити небажані колізії, бо в Україні особи, які бажають набути громадянство іншої країни, повинні відмовитися від українського громадянства.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Угорське громадянство з 1 січня надаватиметься за спрощеною процедурою

топ

  Цей день в історії.
  3 грудня:

  1877 — народився Степан Рудницький, український географ, засновник української наукової географії i географії України.

  1920 — польський сейм ліквідував територіальну окремішність Галичини. Для позначення етнічної території Східної Галичини введено термін «Східна Малопольща», зникли з вживання слова «українець», «український», повернулися «русин», «руський».

  1987 — народився поет, перекладач і есеїст Андрій Любка.

  2004 — Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані.

  2010 — вночі міліція та спецпідрозділ «Беркут» силоміць демонтували наметове містечко протестувальників проти нового Податкового кодексу України на майдані Незалежності в Києві.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014