Галичина.Інфо

У Кот-д’Івуар зростає загроза насильства

У Кот-д’Івуар зростає загроза насильства В африканській державі Кот-д’Івуар на заході континенту, свого часу відомій як Берег Слонової Кості, зростає загроза громадянської війни.

Військові підрозділи, лояльні до авторитарного керівника країни Лорана Ґбаґбо, загрожують узяти штурмом готель у найбільшому місті держави Абіджані, де під охороною миротворців ООН перебуває міжнародно визнаний президент країни Алассан Уаттара.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун попередив, що напад на президента чи його уряд може спричинити в країні громадянську війну.

Ґбаґбо не визнає свого програшу на президентських виборах і стверджує, що Уаттара пішов на змову з Францією, США й ООН і фальсифікував міжнародно визнані результати виборів минулого місяця.

Уряд Франції, яка колись мала Кот-д’Івуар за свою колонію й досі має особливо близькі стосунки з цією країною, закликав своїх громадян залишити цю державу через «гостру політичну кризу» в ній.

Лідери західноафриканських країн оголосили ультиматум керівникові Кот-д’Івуару Лорану Ґбаґбо – піти у відставку і поступитися владою або опинитися перед загрозою зовнішнього військового втручання. Світова спільнота визнала переможцем президентських виборів Алассана Уаттару, але Ґбаґбо відмовився визнати свою поразку, стверджуючи, що він є жертвою міжнародної змови, яку очолюють Францію та США.

У вівторок в Абіджані з керівником Кот-д’Івуару зустрілися президенти Беніну, Кабо-Верде і Сьєрра-Леоне, які підтвердили, що Ґбаґбо має піти у відставку, щоб не наражатися на небезпеку військової операції. Президенти західноафриканських країн також зустрілися з Уаттарою, який перебуває в одному з готелів Абіджану під захистом сотень миротворців ООН.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Кот-д’Івуар зростає загроза насильства

топ

  Цей день в історії.
  27 жовтня:

  1919 — народився Іван Лисяк-Рудницький, український історик, правознавець.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014