Галичина.Інфо

В австралійському штаті Квінсленд триває "всесвітній потоп"

В австралійському штаті Квінсленд триває "всесвітній потоп" Близько 200 тисяч чоловік у північно-східному австралійському штаті Квінсленд евакуйовані або відрізані від "Великої землі" повінню, яку міністр фінансів штату Ендрю Фрейзер назвав "всесвітнім потопом".

У неділю надійшло повідомлення про першу жертву: потонула жінка-водій автомобіля, змитого бурхливим потоком з дороги. Ще дві особи рахуються що пропалими безвісти.

Стихійне лихо охопило понад 20 населених пунктів на території, що перевищує за площею Францію. Найбільший з них - Рокхемптон з населенням 77 тисяч чоловік, де повінь, згідно з прогнозами, посилиться і триватиме ще щонайменше два тижні.

Два населені пункти - Теодор і Кондамін - повністю евакуйовані. В інші місця продовольство і предмети першої необхідності доставляються вертольотами. У деяких випадках владі довелося вдатися до примусової евакуації.

Причиною стала небувала дощова весна, що припадає у південній півкулі на кінець року. Шість річок вийшли з берегів.

Влада Австралії та Квінсленда поки що утрудняється хоча б приблизно оцінити заподіяні збитки, але очевидно, що рахунок піде на мільярди доларів.

Величезних втрат зазнали головні галузі економіки штату - гірничовидобувна індустрія, сільське господарство і туризм. Знищено дороги та інші об'єкти інфраструктури. Великі витрати знадобляться для надання допомоги потерпілим.

Королева Єлизавета II, яка згідно з конституції є главою Австралії, висловила "щире співчуття" жертвам стихії.

Рекомендовано до перегляду:

» » » В австралійському штаті Квінсленд триває "всесвітній потоп"

топ

  Цей день в історії.
  27 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014