Галичина.Інфо

Нафта, що дорожчає, перешкоджає відновленню світової економіки

Нафта, що дорожчає, перешкоджає відновленню світової економіки Ціни на нафту вступають у "небезпечну зону" і загрожують крихкому зростанню світової економіки. Про це попереджають у своїй новій доповіді аналітики Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Збільшення цін помітно позначається на темпах зростання розвинених країн, для яких вартість імпорту нафти і нафтопродуктів лише у 2010 році збільшилася на 200 млрд доларів США. За підрахунками фахівців МЕА, ця цифра становить приблизно 0,5% сукупного ВВП 34 розвинених країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Як зазначається, барель нафти марки Brent вперше за більш як два роки доходив останніми днями до рівня 95 доларів США, хоча за минулу добу трохи зменшився в ціні, досягнувши позначки в 90 доларів.

Агентство вже вкотре закликало ОПЕК переглянути своє рішення не піднімати рівні видобутку. На своїй зустрічі у грудні 2010 року міністри енергетики країн-членів ОПЕК дійшли висновку, що їх влаштовує коридор 70-80 доларів за барель, і прийняли рішення не переглядати квоти до наступної зустрічі у червні.

Зростаючі ціни на енергоносії, а також на зерно (через неврожаї спочатку у Московії та Україні, а тепер ще й в Австралії) сприяють зростанню інфляції у багатьох країнах світу. Для деяких з них, зокрема тих, які перебувають під тиском боргової кризи, наслідки можуть бути катастрофічними, попереджають експерти.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Нафта, що дорожчає, перешкоджає відновленню світової економіки

топ

  Цей день в історії.
  6 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014