Галичина.Інфо

Пізанська вежа перетвориться на калейдоскоп

Пізанська вежа перетвориться на калейдоскоп Знаменита вежа у Пізі, що приваблює сотні тисяч туристів, скоро стане ще дивовижнішою. Днями закінчуються реставраційні роботи, завдяки яким у вежу на п'ятдесятиметровій висоті входитиме світло. Архітектори обіцяють, що це буде "магічне видовище, особливо під час заходу та сходу сонця, який розфарбовує стіни вежі у ніжні й теплі кольори".

Для того, щоб помилуватися освітленою вежею, слід буде зайти до неї всередину та підняти голову. Враження від побаченого буде нагадувати калейдоскоп, зазначають архітектори. "Справа у тому, - пояснює директор Вищого інституту зі збереження та реставрації Жизелла Каппоні, - що останній поверх вежі є особливим. На відміну від усіх інших він має не тільки галереї, але й арки. Причому чудові арки, які впродовж десятиліть були закриті дерев'яними панелями, щоб туди не залітали голуби. Але ж ті, хто створив вежу, задумали її саме так - зі світлом, яке входить до середини через арки верхнього поверху".

Крім того, зазначають фахівці, ситуацію погіршувала невдала реконструкція 1935 року, коли задля створення зали з контролю за будівлею було побудоване міжповерхове перекриття на першому рівні, яке закрило весь вид. Зараз це перекриття зруйноване, і той, хто заходить у вежу, бачитиме її знизу доверху, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Крім того, мармур Пізанської вежі був очищений від смогу, і тепер вона біла - така, як була століття тому, підкреслюють архітектори.

Ще однією цікавинкою вежі є те, що вона поступово випрямляється. Дослідження підтвердили, що за останні десять років вона вирівнялась приблизно на 50 см. Утім фахівці заспокоюють тих, хто боїться, що "падаюча" вежа перестане бути такою: за наступні кілька років цей процес має зупинитись, запевняють вони.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Пізанська вежа перетвориться на калейдоскоп

топ

  Цей день в історії.
  26 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014