Галичина.Інфо

Темну енергію Всесвіту вивчатимуть за допомогою нового телескопа

Темну енергію Всесвіту вивчатимуть за допомогою нового телескопа Міжнародний експеримент з вивчення темної енергії Всесвіту, загадкової субстанції, що змушує межі космічного простору розширюватися з прискоренням, стартує в 2011 році. Астрономи проведуть дослідження за допомогою оптичного телескопа нового покоління, повідомляє прес-служба Національної прискорювальної лабораторії ім. Енріко Фермі (Фермілаб), США.

Наприкінці поточного року на один з телескопів Міжамериканської обсерваторії Серро-Тололо (Чилі) буде встановлено оптичну камеру нового покоління, яка дасть можливість вивчати космічний простір у видимому діапазоні довжини хвиль з недосяжною досі точністю.

Експеримент дістав назву "Огляд темної енергії" (Dark Energy Survey) і потребував об'єднання зусиль більш як 20 наукових організацій по всьому світу.

"Спеціально сконструйована для цього експерименту камера роздільною здатністю 570 мегапікселів зараз проходить останні випробування в лабораторії "Фермілаб" на симуляторі телескопа", - сказала Тлінна Флауер (Brenna Flaugher) - співробітник лабораторії, один із керівників проекту.

За п'ять років своєї роботи камера дасть змогу отримати зображення високої чіткості приблизно однієї восьмої частини зоряного неба і виміряти близько 300 мільйонів галактик, 100 тисяч галактичних скупчень і 4 тисячі спалахів найновіших зірок.

Це дасть можливість ученим використовувати феномен так званого гравітаційного лінзування - відхилення променів світла від прямолінійності під дією сил гравітації - для вивчення параметрів темної енергії. Досліджуючи, як викривлені зображення віддалених зірок і галактик, астрономи зможуть зрозуміти параметри такої "лінзи", роль якої відіграє той чи інший масивний космічний об'єкт, і визначити, як розподілена невидима маса в цій частині простору.

Досі темна енергія є багато в чому загадковою субстанцією космічного простору, проте саме вона, на думку вчених, відповідальна розширення меж Всесвіту, що дедалі прискорюється. Без більш глибокого розуміння природи і властивостей темної енергії вчені не можуть прогнозувати сценарії, за якими протікатиме подальший розвиток Всесвіту.

Щодня обсяг інформації у вигляді "сірих" фотознімків за допомогою камери DES складатиме приблизно 200 гігабайт, до кінця ж експерименту обсяг отриманої інформації складатиме приблизно 1 мільйон гігабайтів оброблених зображень. Обробку зображень передбачається здійснювати за допомогою суперкомп'ютера у Національному центрі суперкомп'ютерних обчислень США в Урбані.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Темну енергію Всесвіту вивчатимуть за допомогою нового телескопа

топ

  Цей день в історії.
  6 грудня:

  2003 — засновано Львівський муніципальний духовий оркестр «Галицькі Сурми».
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014