Галичина.Інфо

Вчені заявили про готовність відродити мамонтів

Вчені заявили про готовність відродити мамонтів Міжнародна група вчених з Японії, США і Московії під керівництвом професора Акіри Ірітані з Кіотського університету заявила про готовність відродити мамонтів.

Як повідомляє інформаційне агентство AFP, відродження вимерлих тварин буде здійснено за допомогою процедури клонування. Ядра клітин мамонтів буде взято з останків одного з мамонтів, знайдених в Якутії, і впроваджено в слонячі яйцеклітини. Отриманий ембріон буде виношувати слониха. Учені сподіваються, що проект завершиться за п'ять-шість років.

Досі подібні проекти провалювалися через те, що тканини мамонтів були занадто сильно пошкоджені через холод. Однак у 2008 році японський біолог Терухіко Вакаяма зумів клонувати мишу, використовуючи клітини, які перебували в глибокому заморожуванні 16 років. Група Ірітані має намір скористатися напрацюваннями Вакаями.

Як повідом сам Ірітані, вченим ще доведеться розробити методику вигодовування мамонтеняти. Дослідники досі не вирішили, чи будуть вони показувати тварину публіці, якщо їм вдасться її відродити. Ірітані сподівається, що проект допоможе, зокрема, з'ясувати причини вимирання мамонтів.

Мамонти, що перевершували за розмірами і масою сучасних слонів, вимерли близько десяти тисяч років тому, хоча окремий дрібний їх різновид дожив на острові Врангеля до II тисячоліття до нашої ери (коли вже були побудовані, наприклад, єгипетські піраміди). Більшість відомих останків мамонтів збереглися у вічній мерзлоті у Східному Сибіру. Ідея відродження мамонтів за допомогою клонування залишається надзвичайно популярною, незважаючи на численні технологічні складнощі і етичну неоднозначність.

Нагадаємо, в 2008 році вченими вдалося розшифрувати геном шерстистих мамонтів.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Вчені заявили про готовність відродити мамонтів

топ

  Цей день в історії.
  10 серпня:

  1498 — англійський король видав дослідникові Джону Каботу нагороду в 10 фунтів за відкриття Канади.

  1876 — в Онтаріо (Канада) зроблений перший у світі міжміський телефонний дзвінок.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014