Галичина.Інфо

Стамбул може переїхати на нове місце

Стамбул може переїхати на нове місце
Турецьке місто на Босфорі - Стамбул давно перетворився на мегаполіс, що задихається від пробок і тісноти. За неофіційними даними, кількість людей, які проживають у ньому, сягає 19 млн чоловік.
Як повідомила турецька газета "Анталія", в Мічиганському університеті (США) підготували проект нового міста під назвою "New Istanbul" (Новий Стамбул). Документ передбачає перенесення центру міста на узбережжя Чорного моря.


Авторами проекту є група вчених відділення міського планування на чолі з відомими американськими архітекторами Роєм Стріклендом і Тайсоном Стівенсом. Документ підготовлено для архітектурно-будівельної організації мерії Стамбула "Істамбул Конут А.Ш."

Газета інформує, що існує багато подібних проектів не лише для Стамбула, а й інших міст Туреччини. Вони підготовлені спільно з різними університетами, що займаються проблемами містооблаштування. Мета таких проектів - спланувати майбутнє міста через 50-100 років, врахувати всі плюси і мінуси та створити ідеальне для життя людей місто.

Проект Мічиганського університету передбачає, що Новий Стамбул буде розташовано паралельно лінії чорноморського узбережжя. Протягом всієї його довжини розіб'ють парк імені Ататюрка у формі трьох напівмісяців. Вся транспортна інфраструктура піде під землю. У підземному місті розмістяться торговельні центри, кінотеатри, виставкові зали, телекомунікаційні центри, з'являться навіть озера.

Планується, що місто споживатиме електроенергію, яка виробляється потужними сонячними батареями, вітрогенераторами. Для вироблення енергії також буде використана і сила моря.

Поки ще віртуальний Стамбул матиме два морські порти і суперсучасний аеропорт. А помилуватися визначними пам'ятками старого мегаполісу, вдихнути його неповторну східну атмосферу жителі нового міста зможуть, вирушивши у Стамбул історичний.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Стамбул може переїхати на нове місце

топ

  Цей день в історії.
  21 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014