Галичина.Інфо

2011-й оголошено Всесвітнім роком ветеринарної медицини

2011-й оголошено Всесвітнім роком ветеринарної медицини Новий 2011 рік є особливим для ветеринарних лікарів світу - національні і міжнародні профільні організації та установи святкуватимуть 250-ту річницю народження ветеринарії як галузі. Саме тому нинішній рік оголошено ООН Всесвітнім роком ветеринарної медицини - "Вет-2011".

Девізом Всесвітнього року обрано гасло "Ветеринарія для здоров'я. Ветеринарія для їжі. Ветеринарія для планети!". Урочиста церемонія відкриття Всесвітнього року ветеринарії відбулася у Версалі за участю представників Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО), Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин і Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Початком офіційного визнання професії ветеринара вважається 1761 рік, коли уряд французького короля Луї XV вирішив налагодити в країні запобігання хворобам великої рогатої худоби, зберегти пасовища та навчити фермерів. Ініційовані монархом реформи розпочалися заснуванням у Ліоні ветеринарної школи, директором якої став Клод Буржел - людина, відома своїми науковими працями з хірургії коней. Він першим серед науковців висунув ідею про те, що вивчення біології і патології тварин допоможе краще зрозуміти біологію і патологію людини. Отже, зазначений рік знаменний також появою концепції "порівняльної біопатології", без якої важко уявити сучасну медицину.

Звичайно, протягом двох з половиною століть ветеринарна медицина значно розвинулася.

Ще 7 травня 2008 року було підписано угоду з Міжнародним епізоотичним бюро про створення організаційного комітету для відзначення Всесвітнього року ветеринарної медицини. До нього увійшли власне МЕБ, Міністерство продовольства, сільського господарства та рибальства Франції, Вища рада ветеринарного ордену Франції, чотири французькі ветеринарні школи та низка інших установ.

Федерація ветеринарів Європи та французькі партнери з CEVEO (Співробітництво та обмін у галузі ветеринарної медицини Схід-Захід) є асоційованими членами Адміністративної ради організаційного комітету "Вет-2011". До 238 ветеринарних установ та організацій з 113 країн світу, які зареєструвалися як члени-кореспонденти, входить і Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини України (АСВМУ).

Як зазначили у відомстві, Міжнародний ветеринарний конгрес, який за традицією буде організований у жовтні поточного року АСВМУ, проходитиме під знаком Всесвітнього року ветеринарної медицини.

Рекомендовано до перегляду:

» » » 2011-й оголошено Всесвітнім роком ветеринарної медицини

топ

  Цей день в історії.
  5 липня:

  1919 - Є.Петрушевич на вимогу С.Петлюри звільнив з посади головнокомандувача Галицької армії генерала О.Грекова і призначив генерала М.Тарнавського, начальником штабу став полковник А.Шаманек.

  1941 - у Кракові німецькою поліцією заарештований і депортований до Берліна С.Бандера. Потім він утримувався під домашнім арештом.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014