Галичина.Інфо

За 2 тис. років вода в Атлантиці потеплішала на 2 градуси за Цельсієм

За 2 тис. років вода в Атлантиці потеплішала на 2 градуси за Цельсієм Німецькі вчені з інституту вивчення морів IFM-Geomar в Килі (ФРН) з'ясували, що за останні 2 тисячі років вода в Північній Атлантиці потеплішала на 2°C.

Проаналізувавши вапнякові залишки одноклітинних організмів форамініфер, що живуть у морській протоці Фрама між Гренландією і Шпіцбергеном, Роберт Шпільхаген і його колеги змогли відтворити температуру морської води в цьому регіоні за останні 2 тисячі років. За словами Шпільхагена, середні температури коливалися в період вивчення від 2 до 6 °C.

Головним показником стало також співвідношення залишків тепло- і холодолюбних одноклітинних організмів. За даними науковців, для останніх 2 тисяч років характерні значні коливання середніх температур вод у Північній Атлантиці, однак наразі вони в середньому на 2°C вищі, ніж були 2000 років тому. При цьому плавне підвищення температури води почалося близько 150 років тому.

Потеплення у Північній Атлантиці вчені вважають однією з головних причин танення льодових полів в Арктиці та свідченням глобальної зміни клімату.

Рекомендовано до перегляду:

» » » За 2 тис. років вода в Атлантиці потеплішала на 2 градуси за Цельсієм

топ

  Цей день в історії.
  23 жовтня:

  1942 - в табір Белжец (Польща) вивезено 1179 євреїв з Дрогобича, 1020 осіб – з Борислава, 460 – з Самбора, 800 – з Стрия Дрогобицької області.

  1971 - Верховний архієпископ УКЦ кардинал Й.Сліпий під час нарад Ватиканського Синоду єпископів Католицької церкви і в присутності папи Павла VI виступив із промовою в обороні переслідуваної Української церкви, заявивши, що вона понесла величезні жертви, про які у Ватикані ніхто не згадував, оскільки для Ватиканської дипломатії греко-католики УРСР і Польщі стояли на перешкоді.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014