Галичина.Інфо

За 2 тис. років вода в Атлантиці потеплішала на 2 градуси за Цельсієм

За 2 тис. років вода в Атлантиці потеплішала на 2 градуси за Цельсієм Німецькі вчені з інституту вивчення морів IFM-Geomar в Килі (ФРН) з'ясували, що за останні 2 тисячі років вода в Північній Атлантиці потеплішала на 2°C.

Проаналізувавши вапнякові залишки одноклітинних організмів форамініфер, що живуть у морській протоці Фрама між Гренландією і Шпіцбергеном, Роберт Шпільхаген і його колеги змогли відтворити температуру морської води в цьому регіоні за останні 2 тисячі років. За словами Шпільхагена, середні температури коливалися в період вивчення від 2 до 6 °C.

Головним показником стало також співвідношення залишків тепло- і холодолюбних одноклітинних організмів. За даними науковців, для останніх 2 тисяч років характерні значні коливання середніх температур вод у Північній Атлантиці, однак наразі вони в середньому на 2°C вищі, ніж були 2000 років тому. При цьому плавне підвищення температури води почалося близько 150 років тому.

Потеплення у Північній Атлантиці вчені вважають однією з головних причин танення льодових полів в Арктиці та свідченням глобальної зміни клімату.

Рекомендовано до перегляду:

» » » За 2 тис. років вода в Атлантиці потеплішала на 2 градуси за Цельсієм

топ

  Цей день в історії.
  5 липня:

  1919 - Є.Петрушевич на вимогу С.Петлюри звільнив з посади головнокомандувача Галицької армії генерала О.Грекова і призначив генерала М.Тарнавського, начальником штабу став полковник А.Шаманек.

  1941 - у Кракові німецькою поліцією заарештований і депортований до Берліна С.Бандера. Потім він утримувався під домашнім арештом.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014