Галичина.Інфо

Фінансові труднощі примушують НАТО переходити "до розумної оборони"

Фінансові труднощі примушують НАТО переходити "до розумної оборони" Фінансова криза та пов'язані з нею економічні труднощі спонукають союзників по НАТО переходити до так званої розумної оборони, яка передбачає заощадження коштів та їх найбільш ефективне використання. Про це сьогодні у Брюсселі під час прес-конференції заявив Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Він, зокрема, нагадав, що за останні два роки сукупний оборонний бюджет європейських країн НАТО скоротився майже на 45 млрд доларів США, що є достатньо тривожною тенденцією. Расмуссен нагадав, що 10 років тому доля Сполучених Штатів у оборонному бюджеті НАТО складала близько 50%, зараз ця доля сягає 75% і продовжує зростати. "Дійсно, союзники мають думати над цією проблемою та проводити подальші скорочення оборонних бюджетів розумно. Подальше збільшення розриву між Європою і США у цьому сенсі може призвести до ослаблення Європи та збільшення її залежності", - сказав Генсек НАТО.

Він зауважив, що останні події в Єгипті та інших країнах Північної Африки є ще одним підтвердженням, що не може бути гарантованої стабільності навіть у найближчому оточенні з країнами Альянсу. За словами Расмуссена, щоб подолати ці тенденції, країни НАТО мають впровадити новий підхід до вирішення оборонних питань. Така "розумна оборона" має передбачати координацію, співпрацю та гнучкість стосунків між країнами Альянсу.

Генеральний секретар наголосив, що це вже не є питанням вибору окремих країн, це є необхідність, адже кожна окрема держава НАТО вже нездатна самотужки вирішувати проблеми власної безпеки у глобалізованому світі. На думку Расмуссена, головними складовими такої роботи мають бути поєднання ресурсів, спільне використання військових можливостей і налагодження координації та взаємозв'язку між суб'єктами європейської промисловості. Крім того, країни НАТО мають дедалі більше зважати на баланс між власними бажаннями та реальною необхідністю ресурсів у сфері безпеки.

Як повідомила наприкінці прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів, речник Альянсу Оана Лунгеску, витрати НАТО на будівництво нової штаб-квартири організації в Брюсселі сягнуть близько 1 млрд євро.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Фінансові труднощі примушують НАТО переходити "до розумної оборони"

топ

  Цей день в історії.
  25 травня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014