Галичина.Інфо

Світові ціни на продовольство досягли нової рекордної позначки

Світові ціни на продовольство досягли нової рекордної позначки Світові ціни на продовольство в січні досягли нової рекордної позначки. Зростання триває сьомий місяць поспіль. Такі дані оприлюднено Продовольчою та сільськогосподарською організацією об'єднаних націй - ФАО.
У січні поточного року індекс цін на продовольство ФАО досяг 231 пункту, збільшившись на 3,4% у порівнянні з груднем 2010 року.
Це найвищий рівень з тих пір, як ФАО почала вимірювати індекс у 1990 році. Зростання продемонстрували всі товарні групи, що досліджуються. Виняток склало лише м'ясо, ціни на яке залишилися незмінними.


За словами економіста ФАО Абдолреза Аббассяна, нові дані дають зрозуміти, що тиск на світові ціни на продовольство не слабшає. "Високі ціни на продовольство є основним приводом для занепокоєння для країн з низьким доходом і продовольчим дефіцитом, які можуть зіткнутися з проблемами фінансування продовольчого імпорту, а також для бідних домашніх господарств, які витрачають значну частину своїх доходів на продовольство", - підкреслив експерт.

На його думку, єдиним позитивним фактором поки залишається те, що в ряді країн внаслідок хороших урожаїв внутрішні ціни на деякі з основних продуктів харчування залишаються низькими в порівнянні зі світовими цінами.

У січні порівняно з груднем індекс цін на зерно піднявся на 3% і склав 245 пунктів, що є найвищим показником з липня 2008 року.

Індекс цін на олійне насіння піднявся на 5.6% до 278 пунктів і наблизився до рекордного рівня червня 2008 року.

Індекс цін на молочні продукти склав 221 пункт у січні, збільшившись на 6.2% у порівнянні з груднем.

Індекс цін на цукор у січні дорівнював 420 пунктам, продемонструвавши зростання на 5.4% порівняно із попереднім місяцем.

Довідка. Індекс продовольчих цін ФАО - це показник зміни за місяць міжнародних цін на кошик продовольчих сировинних товарів. Він розраховується на основі середніх значень індексів цін на п'ять товарних груп, що відображають 55 котирувань, зважених з урахуванням середнього показника частки кожної групи в експорті в 2002-2004 роках.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Світові ціни на продовольство досягли нової рекордної позначки

топ

  Цей день в історії.
  21 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014