Галичина.Інфо

Папа прийняв відставку Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира

Папа прийняв відставку Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Сьогодні, 10 лютого, у Ватикані повідомили про те, що Папа Римський Бенедикт XVI, у відповідності до приписів 126 канону § 2 Кодексу Канонів Східних Церков, прийняв зречення з уряду Глави Української Греко-Католицької Церкви Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Блаженнішого Любомира кардинала Гузара.
Повідомляється також, що Адміністратором Верховно-Архиєпископської Церкви стає Високопреосвященний владика Ігор Возьняк, ЧНІ, Архиєпископ Львівський УГКЦ, обов’язком якого є, серед іншого, скликання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви для обрання нового Верховного Архиєпископа.


Блаженніший Любомир Гузар, якому 26 лютого виповниться 78 років, очолював УГКЦ протягом 10-років. Нещодавно відбулися святкування з нагоди 10-ї річниці служіння. Після того, як 14 грудня 2000 року помер тодішній Глава УГКЦ Блаженніший Мирослав Іван Любачівський, Верховний Архиєпископ Львівський, надзвичайний Синод Єпископів обрав його наступником тодішнього Єпископа-помічника Львівського Любомира Гузара, СУ, про що офіційно повідомлено 26 січня 2001 року. Інтронізація відбулася 28 січня 2001 року в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. У серпні 2005 року оголошено про перенесення осідку Глави УГКЦ до Києва.

Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 року у Львові. Воєнні та післявоєнні лихоліття змусили родину емігрувати. Здобувши відповідний вишкіл у католицьких навчальних закладах США, зокрема, у Стемфордській греко-католицькій семінарії, в 1958 році о. Любомир отримав ієрейське рукоположення з рук владики АмвМосковія Сенишина, ЧСВВ. Після років душпастирської праці у Стемфордській єпархії, у 1969 році від’їхав до Риму для продовження навчання, де 1972 року вступив до студитського монастиря в Гроттафераті поблизу Риму. 1977 року Блаженніший Йосиф Сліпий уділив владиці Любомирові єпископські свячення. У 1993 році він повернувся в Україну.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Папа прийняв відставку Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира

топ

  Цей день в історії.
  21 листопада:

  1952 — Народився Франці́шек Яво́рський, дослідників і популяризаторів історії Львова і Галичини.

  1916 — Помер Франц-Йозеф, імператор Австро-Угорської Імперії.

  1916 — Народився Геляс Ярослав, актор та режисер.

  1918 — У Львові встановлено польську владу. Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, згодом до Станіслава.

  1919 — Був укладений «Договір між союзними державами і Польщею про Східну Галичину», який передбачав передачу на 25 років Галичини до складу Польщі з обов\'язковим забезпеченням їй автономного статусу.

  1920 — Армія УНР перейшла ріку Збруч на територію Польської держави, де була інтернована в таборах.

  1952 — Народився єпископ УГКЦ Микола Сімкайло.

  1968 — Народилася Тамара Горська, канадська актриса українського походження, тележурналістка, режисер.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014