Галичина.Інфо

Варто чітко розрізняти різні типи націоналізмів, - Ван Рей Брук у Львові

Варто чітко розрізняти різні типи націоналізмів, - Ван Рей Брук у Львові Європейській Унії, на жаль, не вдалося виконати одного з основних своїх програмних завдань, яке полягало в тому, щоб зняти націоналізм як перешкоду для інтеграції континенту. Про це заявив фламандський письменник, драматург і культуролог Давид Ван Рейбрук під час дебатів на тему: «Роз'єднання? Повернення націоналізмів у Європі», які відбулися 10 лютого у Центрі міської історії у Львові.

Ван Рейбрук зазначив, що варто чітко розрізняти різні типи націоналізмів: «У 90-і роки минулого століття в Східній Європі спостерігався розквіт прогресивного націоналізму, коли колишні члени комуністичного блоку та колишні республіки Радянського Союзу здобували й утверджували свій суверенітет».

Водночас, за його словами, існує радикальний націоналізм, котрий спрямований на національну обмеженість, він лише гальмує розвиток самої нації, її інтеграції в міжнародну спільноту. Як приклад націоналізму другого типу він навів ситуацію в Бельгії, де спостерігається ескалація ворожості між валлонською і фламандською частинами. «Навіть важко собі уявити, що очікуватиме Європейську Унію, якщо Бельгія – країна-засновник – виявиться не спроможною до внутрішньої інтеграції» – наголосив Давид Ван Рейбрук. Водночас він заспокоїв, що реальних підстав для розпаду Бельгії не існує: «Уже хоча б національний борг держави утримуватиме її від сепаратистських процесів, адже жодна частина країни не забажає взяти його на свої плечі».

Нагадаємо, Давид Ван Рейбрук, зокрема, прославився як автор проекту «Європейська Конституція у віршах».

Рекомендовано до перегляду:

» » » Варто чітко розрізняти різні типи націоналізмів, - Ван Рей Брук у Львові

топ

  Цей день в історії.
  11 липня:

  1925 — у Львові засновано Українське національно-демократичне об\'єднання.

  1995 - в Івано-Франківську відбулася міжнародна науково-практична конференція "Галичу - 1100 років".
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014