Галичина.Інфо

В Івано-Франківську презентовано «Світ східних галлів»

В Івано-Франківську презентовано «Світ східних галлів» 16 лютого в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книги Теодозія Короля „Світ східних галлів". Це книга про розселення, господарську діяльність та вірування східних кельтів, яких римляни називали галлами. Вони майже тисячу років заселяли простори від верхів'я Одри до середнього Подністров'я і Придунав’я, а їхні міста стояли навіть на берегах Дону та Волги.

В своїй книзі Теодозій Король висловлює досить сміливі думки про історичні події, що відбувалися дві з половиною тисячі років тому на величезній території Європи й Азії, про вплив кельтів на розвиток європейських та азійських народів. Історики називали галлів бастардами і часто зараховували до германських племен. Автор називає цей народ східними галлами, протиставляючи їх галлам західним, які заселяли землі сучасних Шотландії та Ірландії і відрізнялися від східних галлів мовою і віруваннями. А галли Франції сильно асимілювалися серед германських племен, від чого їхня мова майже втратила первісне давньогалльське звучання.

Книга є результатом 45-річної праці п. Короля, який переконує читача, що назви міст, сіл, урочищ та річок зеленого гористого краю, де він народився, аж ніяк не походять з української мови. Тут навіть імена і прізвища відрізняються від імен і прізвищ східноукраїнських. Відповідно і мова галичан не є діалектом якоїсь мови, а є самодостатньою і багатою.

„Науковці колишнього СРСР, а нині вже й України, - пише автор у передмові до презентованого видання, - майже всю нашу історію виводять з Трипілля і Київської Русі. Тобто між цими двома періодами відсутня історична ланка, яка мала б об'єднати і засвідчити безперервність культурного і духовного розвитку нашого народу".

Після багатьох років пошуків, Теодозій Євстахійович нарешті знайшов ключ до розв'язання своїх сумнівів щодо історії Галичини в ономастиці та особливо в її складових — антропонімії та топонімії. Дослідження торкаються періоду від IV ст. до н. є. і до X ст. н. є. Читач довідається, на чиї землі прийшли східні галли та хто був їхніми сусідами. Багато народів Центральної Європи, яким галли ще на перетині нової і старої ер заклали основи нинішньої цивілізації, знайдуть у цій книзі походження назв їх етносів та держав.

Не всі читачі (особливо лінгвісти та професійні історики), будуть в захопленні від прочитаного, не всі погодяться з наведеними у книзі аргументами. Однак, автор радить прочитати цю працю українцям, білорусам, полякам, словакам, чехам, хорватам та іншим народам, чиї етноси формували галли на просторах від Атлантики до Волги, бо пізнаючи історію, ми пізнаємо майбутнє своєї землі і зрозуміємо себе на шляху до нього.

Книгу видано у друкарні „Таля" (смт. Брошнів-Осада).

Рекомендовано до перегляду:

» » » В Івано-Франківську презентовано «Світ східних галлів»

Цей день в історії.
25 червня:

Сьогодні немає свят та памятних дат.
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2014