Галичина.Інфо

Розроблено найсильніший оптичний мікроскоп

Розроблено найсильніший оптичний мікроскоп Учені створили оптичний мікроскоп, здатний подолати дифракційну межу для видимого світла - обмеження, яке накладає заборону на мінімальний розмір роздільних за допомогою мікроскопа об'єктів.

Через дифракційну межу в мікроскоп не можна розглянути об'єкти, розмір яких менший за половину довжини хвилі використовуваного випромінювання. Для оптичної мікроскопії граничний розмір об'єкта становить близько 200 нанометрів. Приблизно такий розмір великих вірусів і найдрібніших бактерій.

Для того щоб вивчати мініатюрніші об'єкти, вчені використовують електронну і рентгенівську мікроскопію, а також нові методи, засновані на використанні метаматеріалів (так звані суперлінзи).

Для посилення "зіркості" оптичного мікроскопа автори нової роботи використали так звані зникаючі хвилі. Цим терміном позначають хвилі, що випускаються освітленим об'єктом, які надзвичайно швидко затухають з відстанню. Щоб отримати велику кількість таких хвиль, фізики розміщували на поверхні об'єкта, що вивчається, велику кількість крихітних золотих гранул розміром від 2 до 9 мікрометрів (мікрометр - одна мільйонна частина метра).

Гранули збирають світло, що проходить крізь зразок, а хвилі, що виникають на їх поверхні, і зникають, фокусуються таким чином, щоб вони збиралися за допомогою стандартних лінз, що використовуються в оптичній мікроскопії.

Така стратегія дала змогу вченим роздивитися об'єкти, розміром до 50 нанометрів. Так, дослідники отримали чіткі зображення жолобків, що залишаються після запису інформації на дисках Blu-ray, а також отвору в фользі діаметром близько 50 нанометрів.

Колеги дослідників поставилися до їх роботи з великим ентузіазмом, однак відзначили, що поки що її не можна назвати завершеною. Так, спеціалісти зазначають, що автори не продемонстрували можливості свого мікроскопа для вивчення живих систем, наприклад, вірусів або бактерій.

Ці об'єкти постійно рухаються, тому до завдання отримати власне зображення додається необхідність сфокусуватися.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Розроблено найсильніший оптичний мікроскоп

топ

  Цей день в історії.
  15 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014