Галичина.Інфо

Телескоп WISE сфотографував «стовпи творіння» в області зореутворення

Телескоп WISE сфотографував «стовпи творіння» в області зореутворення
Інфрачервоний телескоп НАСАWISE сфотографував величезні газопилові колони в області зореутворення Sh2-284.

Витягнуті щільні скупчення газу й пилу розташовуються по периметру порожнини в центрі зображення. Схожі колони, охрещені «стовпами творіння», можна побачити на найвідомішому знімку туманності Орла, зробленому «Хабблом». На фотографії WISE «стовпи», звичайно, виглядають не так переконливо, але за своїм реальним розмірам вони не поступаються конкурентам: довжина найбільшого з них (того, що знаходиться праворуч) складає близько семи світлових років. При вивченні туманності Орла була отримана така ж оцінка.

Sh2-284 розміщується в кінці спірального рукави Чумацького Шляху на відстані в 13 000 світлових років від нас. Астрономи класифікують цей об'єкт як область H II – хмара гарячого газу і плазми, що стає ділянкою активного зореутворення. У центрі Sh2-284 лежить розсіяне скупчення Dolidze 25, і його зірки, дійсно, сформувалися зовсім недавно – їх вік коливається в межах від 1,5 до 13 млн років.

Спільна дія випромінювання і зоряних вітрів Dolidze 25 створило сферичну порожнину в центрі знімка. «Стовпи» просто виявилися більш щільними, ніж інша частина хмари, і зуміли протистояти ерозії.
Телескоп WISE сфотографував «стовпи творіння» в області зореутворення

Рекомендовано до перегляду:

» » » Телескоп WISE сфотографував «стовпи творіння» в області зореутворення

топ

  Цей день в історії.
  16 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014