
Правозахисні організації Репортери без кордонів і Міжнародна амністія закликали найбільші пошукові компанії Google, Yahoo і Microsoft відзначити 12 березня Міжнародний день проти цензури в кіберпросторі.
У листі правозахисників керівникам Інтернет-гігантів йдеться: "Всесвітній день боротьби проти кіберцензури - це день просування і прославлення вільного Інтернету як відкритого вікна в світ, а також засудження посягань на вільний потік онлайнової інформації"
"Керуючись духом сприяння свободі вираження, ми просимо вас у цей день відключити по всьому світу механізми цензурних обмежень у ваших пошукових механізмах і на блогових платформах. Ми закликаємо вас 12 березня захищати концепцію Інтернету як вільного простору для кожної людини, незалежно від її національної приналежності або місцезнаходження, і реалізувати ідею воістину всесвітньої павутини-хоча б на один день", - сказано у зверненні.
За відомостями правозахисників, сьогодні у світі понад двох десятків країн обмежують своїм громадянам доступ в Інтернет. Авторитарні режими діють дедалі ефективніше та успішніше, блокуючи будь-який матеріал, який вони вважають поганим. Найбільшим Інтернет-цензором у світі правозахисники вважають Китай. У своєму листі керівникам компаній Google, Yahoo і Microsoft вони пишуть: "Ваше сприяння допомагає таким країнам, як Китай, який не приховуючи блокує доступ до інформації, яка містить ключові слова - права людини, Далай-Лама, Хартія-08 або демократія, а також до вебсайтів авторитетних правозахисних організацій".
Китай практикує на своїй території суворий контроль над Інтернетом, блокуючи вебсайти, які пов'язані з китайськими дисидентами, з забороненим духовним рухом Фалуньгунь, з урядом Тибету у вигнанні, а також сайти, на яких міститься інформація про кровопролиття на пекінській площі Тяньаньмень в 1989 році.
У минулому керівники низки американських високотехнологічних компаній, включаючи Google, Yahoo, Microsoft і Cisco, вже змушені були давати свідчення перед конгресменами, які звинувачувалии їх у співучасті в будівництві так званої Великої китайської кіберстени, тобто в установці мережевих фільтрів, що не пропускають неблагонадійну з точки зору китайського уряду інформацію.
Експерти кажуть, не про порушення американського законодавства, а скоріше про морально-етичної проблеми, з якою стикаються американські компанії, які працюють в країнах з недемократичними режимами.
Щорічно Репортери без кордонів складають список країн названих Ворогами Інтернету. У цих країнах існує превентивна цензура і фільтрація Інтернет-контенту, накладаються обмеження на доступ до цілої низки національних та міжнародних ресурсів, вільні вислови в Мережі переслідуються, а Інтернет-журналістів нерідко ув'язнюють.
У списку Ворогів Інтернету за 2008 рік окрім Китаю зазначені: Білорусь, Туркменістан, Узбекистан, Іран, Куба, Північна Корея і інші країни.
Рекомендовано до перегляду:
Google презентувала новий сервіс Google Earth Builder, що дозволяє розміщувати геопросторові дані в обчислювальній хмарині Google і діставати до них доступ через браузер на будь-якому пристрої...
У свіжому дослідженні міжнародної правозахисної організації Freedom House, присвяченому рівню свободи в інтернеті, Естонію визнали країною, де користувачі Всесвітньої мережі зіштовхуються з найменшою кількістю перешкод...
Інтернет-пошуковик Google представив нову функцію, кнопку +1, яка дозволить користувачам рекомендувати один одному найбільш релевантні результати пошуку та рекламні оголошення в пошуковій видачі...
Інтернет-пошуковик Yahoo удосконалив процедуру пошуку, відтепер сайт буде автоматично пропонувати користувачеві варіанти запитів і результати пошуку. "Люди не шукають посилання, вони шукають відповіді", - сказав виконавчий директор Yahoo Саші Сет,
З 20 січня Yahoo! дозволить користувачам своїх Інтернет-ресурсів здійснювати ідентифікацію через Facebook і Google...