Галичина.Інфо

Сьогодні відбувається Всесвітній день боротьби проти кіберцензури

Сьогодні відбувається Всесвітній день боротьби проти кіберцензури Правозахисні організації Репортери без кордонів і Міжнародна амністія закликали найбільші пошукові компанії Google, Yahoo і Microsoft відзначити 12 березня Міжнародний день проти цензури в кіберпросторі.

У листі правозахисників керівникам Інтернет-гігантів йдеться: "Всесвітній день боротьби проти кіберцензури - це день просування і прославлення вільного Інтернету як відкритого вікна в світ, а також засудження посягань на вільний потік онлайнової інформації"

"Керуючись духом сприяння свободі вираження, ми просимо вас у цей день відключити по всьому світу механізми цензурних обмежень у ваших пошукових механізмах і на блогових платформах. Ми закликаємо вас 12 березня захищати концепцію Інтернету як вільного простору для кожної людини, незалежно від її національної приналежності або місцезнаходження, і реалізувати ідею воістину всесвітньої павутини-хоча б на один день", - сказано у зверненні.

За відомостями правозахисників, сьогодні у світі понад двох десятків країн обмежують своїм громадянам доступ в Інтернет. Авторитарні режими діють дедалі ефективніше та успішніше, блокуючи будь-який матеріал, який вони вважають поганим. Найбільшим Інтернет-цензором у світі правозахисники вважають Китай. У своєму листі керівникам компаній Google, Yahoo і Microsoft вони пишуть: "Ваше сприяння допомагає таким країнам, як Китай, який не приховуючи блокує доступ до інформації, яка містить ключові слова - права людини, Далай-Лама, Хартія-08 або демократія, а також до вебсайтів авторитетних правозахисних організацій".

Китай практикує на своїй території суворий контроль над Інтернетом, блокуючи вебсайти, які пов'язані з китайськими дисидентами, з забороненим духовним рухом Фалуньгунь, з урядом Тибету у вигнанні, а також сайти, на яких міститься інформація про кровопролиття на пекінській площі Тяньаньмень в 1989 році.

У минулому керівники низки американських високотехнологічних компаній, включаючи Google, Yahoo, Microsoft і Cisco, вже змушені були давати свідчення перед конгресменами, які звинувачувалии їх у співучасті в будівництві так званої Великої китайської кіберстени, тобто в установці мережевих фільтрів, що не пропускають неблагонадійну з точки зору китайського уряду інформацію.

Експерти кажуть, не про порушення американського законодавства, а скоріше про морально-етичної проблеми, з якою стикаються американські компанії, які працюють в країнах з недемократичними режимами.

Щорічно Репортери без кордонів складають список країн названих Ворогами Інтернету. У цих країнах існує превентивна цензура і фільтрація Інтернет-контенту, накладаються обмеження на доступ до цілої низки національних та міжнародних ресурсів, вільні вислови в Мережі переслідуються, а Інтернет-журналістів нерідко ув'язнюють.

У списку Ворогів Інтернету за 2008 рік окрім Китаю зазначені: Білорусь, Туркменістан, Узбекистан, Іран, Куба, Північна Корея і інші країни.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Сьогодні відбувається Всесвітній день боротьби проти кіберцензури

топ

  Цей день в історії.
  24 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014