Галичина.Інфо

У Львові відбудеться фестиваль «Лемківська писанка»

У Львові відбудеться фестиваль «Лемківська писанка» У Львові відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль «Лемківська писанка». У межах міжнародного святкування дня писанки 27 березня проходитиме ХІ фестиваль «Малеча творить писанку». У фестивалі візьмуть участь писанкарі з України та з-за кордону.

Фестиваль проходитиме 2-3 квітня у приміщенні Дитячої школи народних мистецтв (вул. Антоненка-Давидовича, 6). У програмі заходу заплановані майстер-класи з писанкарства за участі майстрів лемківської писанки, виступи фольклорних колективів, круглий стіл «Лемківська писанка, її символіка, роль у сучасному мистецтві».

«Фестиваль – це справжнє свято лемківської писанки, яка є оберегом людини, родини, Батьківщини, згадкою про унікальну культуру найбільш західної гілки українського народу – Лемківщини», - зазначає директор Дитячої школи народних мистецтв Галина Вихованська.

Організатори фестивалю забезпечуватимуть учасників харчуванням та проживанням у готелі дитячого центру туризму, спорту та екскурсій (вул. Чукаріна, 9). Для того, щоб взяти участь у фестивалі потрібно прибути на свято в національних строях; привезти з собою лемківські писанки для виставки та фотоматеріали для каталогу, а також мати кілька чистих яєць, для проведення майстер-класів; подарувати у фонд музею кілька своїх писанок.

«Мета фестивалю – збереження та розвиток лемківського писанкарства народними майстрами, які з покоління в покоління переносять закодоване письмо на добро і щастя, залучають широкі верстви молоді та дітей до вивчення прадавніх звичаїв українського народу», - відзначив голова Фундації дослідження Лемківщини Петро Гандяк.

Ініціаторами фестивалю виступили управління культури Львівської міської ради, Всеукраїнське товариство «Лемківщина», Львівська обласна організація всеукраїнського товариства «Лемківщина», Фундація дослідження Лемківщини, Львівська національна академія мистецтв, Дитяча школа народних мистецтв та Глинянська міська рада.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові відбудеться фестиваль «Лемківська писанка»

топ

  Цей день в історії.
  17 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014