Галичина.Інфо

Львів прощається з Іваном Гелем

Відомий правозахисник, один із засновників Української гельсінської спілки Іван Гель помер у ніч на 16 березня. Сьогодні, 18 березня, у Львові відбудеться прощання з правозахисником Іваном Гелем. Об 11:00 в Архикатедральному соборі Св. Юра розпочнеться чин похорону. На 13:00 заплановано винесення хреста, портрета покійного, вінків та домовини з тілом покійного, формування поховальної процесії. Перенесення домовини покійного до катафалку. Потім похоронна процесія вирушить до Личаківського цвинтаря, де о 13:50 чин похорону завершиться, і могилу буде запечатано. Після цього з Іваном Гелем попрощається родина, керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, а також громадськість.Іван Гель - Галицький правозахисник, дисидент, політик, публіцист. Народився 17 липня 1937 у с. Кліцко Городоцького району Львівської області).
За спеціальністю — історик. Закінчив Львівський університет заочно.
У радянські часи був неодноразово засуджений за звинуваченням у так званій антирадянській агітації і пропаганді. В ув’язненні провів 16 років, на засланні — п’ять.
Після звільнення у 1989 р. — один із засновників Української гельсінської спілки. Був членом редколегії журналу «Український вісник», головою комітету за виведення з підпілля та легалізації УГКЦ.
Був депутатом, заступником голови Львівської обласної ради першого демократичного скликання (1990—1994), активним учасником суспільно-політичного життя. Очолював Львівську обласну комісію відновлення прав реабілітованих.
18 вересня 2009 року Президент України Віктор Ющенко нагородив Івана Геля орденом Свободи «за вагомий особистий внесок у відродження Української Греко-Католицької Церкви та з нагоди 20-ї річниці виходу її з підпілля».

Рекомендовано до перегляду:

» » » Львів прощається з Іваном Гелем

топ

  Цей день в історії.
  3 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014