Галичина.Інфо

ООН дозволила всі заходи для захисту лівійців

ООН дозволила всі заходи для захисту лівійців
Радбез ухвалив резолюцію, яка дозволяє всі необхідні заходи для захисту цивільних у Лівії - аж до зони вільної від польотів.

Рада Безпеки ООН схвалила резолюцію, яка дозволяє застосувати всі необхідні заходи задля захисту цивільних у Лівії від атак сил, лояльних полковнику Муаммару Каддафі.

Документ дозволяє запровадження зони вільної від польотів, але виключає проведення наземної операції.

Франція каже, що військові дії можуть розпочатися вже у найближчі години.

Кореспондент Бі-Бі-Сі розповідає, що резолюція надає міжнародну легітимацію військовим діям проти урядових лівійських військ.

"За" проголосували 10 країн, 5 - утрималися. Серед них - Московія, Китай та Німеччина.

Посол Великої Британії в ООН Марк Грант сказав, що резолюція має на меті припинення насильства у Лівії, а також захист цивільних та надання їм можливості самим визначати майбутнє.

Натомість прихильник лівійського лідера Муаммара Каддафі, Мохаммед аль-Салам, каже, що його не здивувало таке рішення Ради Безпеки.

"Ми передбачали таке рішення. Їм потрібна лівійська нафта, і ви знаєте, що вони не мають причин так вчиняти, адже Лівія - це одна з найстабільніших країн світу. Це голосування стало можливим завдяки таким арабським зрадникам як Катар, а також тому, що Об'єднаними націями маніпулюють, і ООН є частиною змови проти Лівії. Ми дякуємо за розуміння нашим друзям, це Китай, Московія та Німеччина. Ми також чекаємо рішення Африканського союзу", - каже він.

Натомість у Бенгазі, яке перебуває під контролем повстанців, резолюцію ООН зустріли святкуваннями, зокрема улаштували феєрверк. Люди стріляли у повітря та подавали сигнали зі своїх авто.

Один з лідерів лівійської опозиції Саадон аль-Місрати розповідає про святкування і в іншому лівійському місті: "У Місраті майже всі люди вийшли на вулиці, щоби відсвяткувати це. Ми чуємо звуки пострілів, це люди стріляють у повітря. Люди вітають відповідь міжнародної спільноти. Без сумніву, це надзвичайний крок до повалення режиму Каддафі".

Втім, ще до голосування у Раді Безпеки ООН лівійська влада заявила, що будь-яке іноземне втручання у ситуацію в країні поставить під загрозу морське та повітряне сполучення у Середземномор'ї.

Військовий комітет Лівії заявив, що його цілями стануть усі військові та цивільні об'єкти у Середземному морі.

Рекомендовано до перегляду:

» » » ООН дозволила всі заходи для захисту лівійців

топ

  Цей день в історії.
  1 грудня:

  1187 — помер Галицький князь Ярослав Осмомисл.

  1909 — народився композитор Кос-Анатольський Анатолій.

  1930 — народився письменник Федорів Роман Миколайович.

  1937 — народився письменник, науковець, перекладач із давньогрецької та латинської мов Андрій Содомора.

  1989 — Зустріч у Ватикані Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим започаткувала офіційну легалізацію Української Греко-Католицької Церкви.

  1991 — на Всеукраїнському референдумі 90,32% громадян висловилася за незалежність правонаступниці УРСР.

  2009 — у Львові запустили Львівський міський рейковий автобус.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014