Галичина.Інфо

У Львові презентуватимуть книжку про будівничого Івана Левинського

У Львові презентуватимуть книжку про будівничого Івана Левинського 22 березня у Львові в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи відбудеться презентація книги про львівського будівничого Івана Левинського. Книгу відомого львівського дослідника Ігора Жука "Львів Левинського: місто і будівничий" видало видавництво "Грані-Т".

Ілюстрований альбом, виданий друком, завдяки спонсорській підтримці компанії "Галнафтогаз", містить близько 550 ілюстрацій. Це найбільша із публікацій, присвячених Іванові Левинському – провідному будівельному підприємцеві Галичини 1880-х – 1910-х рр., фабриканту, архітектору, професору, громадському діячеві, філантропу.

Іван Левинський – одна з видатних постатей в історії Львова, хоч до сьогодні лишається маловивченим. Презентоване видання допоможе чіткіше окреслити професійну ідентичність Левинського як будівничого-архітектора, з’ясувати характерні риси його фахового почерку. Основна частина представленої інформації у книзі раніше не публікувалась. Зокрема в альбомі можна вперше побачити репродукцію портрету Івана Левинського, виконаного у 1916 р. київським художником Фотієм Красицьким (збірка Національного художнього музею України).

Початок о 18.00. Адреса: вул. Акад. Богомольця, 6, конференц-зал.

Іван Левинський у свої проекти вносив елементи традицій національного будівництва Гуцульщини, Бойківщини і Наддніпрянщини. У Львові, будинки, спроектовані і споруджені Іваном Левинським знаходяться на сучасних вулицях Генерала Чупринки, Коцюбинського (будинок «Академічної громади». Будинок № 21), Руській (будинок акціонерного товариства «Дністер» (тепер міська поліклініка № 1, вул. Руська, 20), Миколи Лисенка, Рєпіна (будинок № 1), Шота Руставелі, Степана Бандери, Максима Кривоноса, проспектах Свободи та Тараса Шевченка, готель «Жорж» та багато інших.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові презентуватимуть книжку про будівничого Івана Левинського

топ

  Цей день в історії.
  7 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014