Галичина.Інфо

21 березня світ відзначає День поезії

21 березня світ відзначає День поезії У 1999 році ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО 21 березня постановлено відзначати як Всесвітній день поезії.

В Україні Всесвітній день поезії відзначають з 2004 року. Впровадження цього дня як знакової події світового масштабу покликане підтримати римоване слово, що завжди тамує у собі рефлексії на найгостріші соціальні потреби і запити сучасників. На думку Коїтіро Мацуура, що займав посаду генерального директора ЮНЕСКО з 1999 до 2009 рр., поезія також сприяє діалогу культур, створюючи підстави для розуміння чужої іншості, котра найбільш відверто розкривається у поетичному слові.

Але аби донести поезію до найширшого кола читачів, потрібна підтримка державників та меценатів. Для цього й встановлено Всесвітній день поезії.

ЮНЕСКО закликає у цей день звернути найбільшу увагу на малі видавництва, що своїми зусиллями доносять до читача вірші, а також літературні організації та середовища, в котрих і формуються поети сучасності. Також цей день повинен бути присвячений створенню позитивного іміджу поетичної творчості у засобах масової інформації, – йдеться в інформаційній довідці, присвяченій цьому Дню на сторінках Вікіпедії.

Рекомендовано до перегляду:

» » » 21 березня світ відзначає День поезії

топ

  Цей день в історії.
  23 жовтня:

  1942 - в табір Белжец (Польща) вивезено 1179 євреїв з Дрогобича, 1020 осіб – з Борислава, 460 – з Самбора, 800 – з Стрия Дрогобицької області.

  1971 - Верховний архієпископ УКЦ кардинал Й.Сліпий під час нарад Ватиканського Синоду єпископів Католицької церкви і в присутності папи Павла VI виступив із промовою в обороні переслідуваної Української церкви, заявивши, що вона понесла величезні жертви, про які у Ватикані ніхто не згадував, оскільки для Ватиканської дипломатії греко-католики УРСР і Польщі стояли на перешкоді.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014