Галичина.Інфо

21 березня світ відзначає День поезії

21 березня світ відзначає День поезії У 1999 році ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО 21 березня постановлено відзначати як Всесвітній день поезії.

В Україні Всесвітній день поезії відзначають з 2004 року. Впровадження цього дня як знакової події світового масштабу покликане підтримати римоване слово, що завжди тамує у собі рефлексії на найгостріші соціальні потреби і запити сучасників. На думку Коїтіро Мацуура, що займав посаду генерального директора ЮНЕСКО з 1999 до 2009 рр., поезія також сприяє діалогу культур, створюючи підстави для розуміння чужої іншості, котра найбільш відверто розкривається у поетичному слові.

Але аби донести поезію до найширшого кола читачів, потрібна підтримка державників та меценатів. Для цього й встановлено Всесвітній день поезії.

ЮНЕСКО закликає у цей день звернути найбільшу увагу на малі видавництва, що своїми зусиллями доносять до читача вірші, а також літературні організації та середовища, в котрих і формуються поети сучасності. Також цей день повинен бути присвячений створенню позитивного іміджу поетичної творчості у засобах масової інформації, – йдеться в інформаційній довідці, присвяченій цьому Дню на сторінках Вікіпедії.

Рекомендовано до перегляду:

» » » 21 березня світ відзначає День поезії

топ

  Цей день в історії.
  5 липня:

  1919 - Є.Петрушевич на вимогу С.Петлюри звільнив з посади головнокомандувача Галицької армії генерала О.Грекова і призначив генерала М.Тарнавського, начальником штабу став полковник А.Шаманек.

  1941 - у Кракові німецькою поліцією заарештований і депортований до Берліна С.Бандера. Потім він утримувався під домашнім арештом.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014