Галичина.Інфо

На Менорці знайшли велетенського викопного кролика

На Менорці знайшли велетенського викопного кролика Група фахівців із Каталонського інституту палеонтології (Іспанія) знайшла на острові Менорка викопні останки Nuralagus rex - велетенського предка сучасних кроликів.

Знайдена тварина, яка отримала прізвисько "Кролячий король з Менорки", була в 10 разів більша за інших вимерлих побратимів, вага її досягала 12 кілограмів. Фахівці припускають, що велетенський стародавній кролик відрізнявся спокійною і добродушною поведінкою, погано стрибав, чув і бачив.

Предки Nuralagus rex з'явилися на території сучасної Менорки ще під час Мессинської кризи, коли Середземне море пересихало і нинішні Балеарські острови утворювали єдину територію з Африкою і Європою. Потім море відновилося, і Менорка знову стала островом, а види, що прийшли на неї, були відрізані від "великої землі".

Сусідство з кажанами, велетенськими сонями і черепахами і відсутність хижаків дало можливість Nuralagus rex не боротися за виживання. "Цар-кролик" сильно побільшав у розмірах і, судячи з будови коротких задніх ніг, перестав стрибати.

Його хребет, порівняно з сучасними видами і більш дрібними викопними кроликами, був набагато менш еластичний. Оскільки йому не були потрібні чудовий зір і слух, щоб вчасно виявити ворога, у нього зменшилися розміри очних ямок і вушні хрящі. Тварина неквапливо перевалювалася по рівнинах і луках, насолоджуючись спокоєм, поки чергова кліматична зміна не відправила його в розряд "викопних".

Nuralagus rex дав ученим ще одно підтвердження "правила островів", згідно з яким великі тварини на відрізаній від суші території зменшуються в розмірах, а дрібні збільшуються.

Чинником зменшення великих звірів є обмеженість територіальних і харчових ресурсів, а збільшення маленьких - відсутність хижаків і необхідності боротися за виживання.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На Менорці знайшли велетенського викопного кролика

топ

  Цей день в історії.
  25 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014