Галичина.Інфо

Астрономи виявили в космосі рекордно холодні зірки

Астрономи виявили в космосі рекордно холодні зірки Астрономи виявили в космосі пару рекордно холодних зірок, температура поверхні яких не більше 100 градусів, що не набагато більше температури свіжозавареної кави.

Відкриття було зроблено за допомогою телескопу CFHT на Гаваях, учені виявили пару коричневих карликів CFBDSIR J1458 +1013 AB, розташованих приблизно в 75 світлових роках від Землі, які належать до так званих метанових зірок. Температура поверхні зірок цього класу становить лише 700-1300 кельвінів (428-1028 градусів Цельсія).

Однак тепер вчені виявили зірки цього класу з рекордно низькою температурою. За оцінкою експертів, найменший у парі карликів, CFBDSIR J1458 +1013 B, має масу від шести до 15 мас Юпітера і температуру близько 370 градусів Кельвіна (плюс-мінус 40 градусів) - це становить близько 98 градусів Цельсія, тобто поверхня зірки може бути не гарячішою за кип’ячену воду.

"При таких температурах, як ми вважаємо, цей коричневий карлик може за своїми властивостями бути значно ближчим до холодних екзопланет, зокрема, вони можуть мати хмари водяної пари в атмосфері", - говорить один з авторів роботи Майкл Лі з Гавайського університету.

На думку вчених, ця зірка, можливо, стане першим об'єктом гіпотетичного надхолодного спектрального класу Y.

Раніше рекордно холодною зіркою вважався карлик UGPS J0722-05, знайдений в серпні 2010 року за допомогою британського інфрачервоного телескопу UKIRT, в обсерваторії Мауна-Кеа на Гаваях. Його температура, за даними вчених, розташована в діапазоні від 480 до 560 градусів Кельвіна (207-287 градусів Цельсія).

Коричневі карлики або зірки, що не відбулися, були вперше виявлені в 1995 році. Це клас об'єктів масою менше 7% маси Сонця (близько 70 мас Юпітера). Звичайні зірки, що володіють достатньою масою і щільністю, світять завдяки термоядерної реакції, що выдбуваэться в їхніх надрах - частіше за все, перетворення водню в гелій. Однак коричневі карлики не мають маси, достатньою для початку реакції, поступово згасають і охолоджуються. У багатьох відносинах коричневі карлики подібні з планетами-газовими гігантами, такими, як Юпітер і Сатурн.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Астрономи виявили в космосі рекордно холодні зірки

топ

  Цей день в історії.
  27 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014