Галичина.Інфо

У Бразилії виявили останки шаблезубого травоїдного динозавра

У Бразилії виявили останки шаблезубого травоїдного динозавра Співробітники федерального університету Піауї в Бразилії виявили останки травоїдного прабатька всіх ссавців, який жив на території Бразилії 260 мільйонів років тому. Вчені виявили череп і фрагменти зубів представника аномодонтів - підряду терапсид, найдавніших предків ссавців. За свої нетипові для цієї групи особливості викопне отримало назву Tiarajudens eccentricus (eccentricus - дивний).

За словами керівника дослідження Хуана Карлоса Сіснероса, динозавр, названий Tiarajudens eccentricus, мав не тільки нормальний прикус, що дозволяв легко пережовувати рослинну їжу, але і пару іклів довжиною з олівець.

Разом з черепом довжиною близько 23 сантиметрів вчені виявили два ікла, довжина яких, навіть з урахуванням пошкодження останків, складала близько 12 сантиметрів. Як зазначають автори, це перший відомий "шаблезубий" представник цієї групи травоїдних тварин.

Крім того, на верхньому піднебінні в істоти розташовувалося кілька рядів великих зубів. Учені пишуть, що, судячи за останками, у міру зношування задні ряди періодично змінювали передні. Верхні і нижні зуби Tiarajudens eccentricus також змикалися, утворюючи прикус - це допомагало тварині впоратися з грубою рослинною їжею.

"Складна система піднебінних зубів використовувалася для пережовування високоволокнистої їжі і є раннім свідченням формування прикусу у терапсид", - говориться в статті.

Як наголошується в коментарі до статті, опублікованій в Science, нові дані додають невизначеності в існуючі уявлення про різницю між звичайними збільшеними іклами, шаблеподібними - іклами шаблезубих кішок, і бивнями.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Бразилії виявили останки шаблезубого травоїдного динозавра

топ

  Цей день в історії.
  24 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014