Галичина.Інфо

Названо володаря найпрестижнішої премії світу в галузі архітектури

Названо володаря найпрестижнішої премії світу в галузі архітектури У цьому році найпрестижніша премія світу в галузі архітектури - Прітцкерівська - була присуджена португальцю Едуарду Соуту де Моурі, який за перемогу отримає грант у $ 100 тисяч і бронзову медаль.

Як повідомляється, ім'я переможця було оголошено напередодні головою Hyatt Foundation Томасом Прітцкером, який зазначив, що португальський архітектор став володарем премії вдруге за її історію - раніше, в 1992 році, лауреатом був оголошений Алваро Сіза (у 70-х роках Моура, будучи студентом, працював у його майстерні).

У свою чергу, голова журі лорд Пітер Паламбо наголосив, що за останні три десятиліття Моура створив корпус робіт, "що відповідають нашому часу і водночас несуть в собі відлуння традицій архітектури".

"Його будівлі володіють унікальною здатністю одночасно виражати, здавалося б, суперечливі характеристики - силу і стриманість, хвастощі і витонченість, публічність і інтимність", - цитуються в повідомленні його слова.

"Він з однаковою впевненістю використовує тисячолітній камінь і черпає натхнення з модерністських рис Міса Ван дер Рое", - йдеться в матеріалах премії.

Церемонія нагородження пройде у Вашингтоні.

Прітцкерівська премія, яка є аналогом Нобелівської премії в архітектурі, була заснована в 1979 році. Сім разів лауреатами Премії Прітцкера ставали громадяни США, 22 рази - архітектори з інших країн світу.

Нагадаємо, в минулому році найпрестижнішу премію в галузі архітектури отримав дует японських архітекторів Кадзуо Седзіма і Рюе Нісізава.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Названо володаря найпрестижнішої премії світу в галузі архітектури

топ

  Цей день в історії.
  9 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014