Галичина.Інфо

Журі Міжнародного фестивалю ім. Квітки Цісик очолила Ніна Матвієнко

З 1 по 3 квітня у Львові триватиме Міжнародний конкурс українського романсу ім. Квітки Цісик. Взяти участь в конкурсі виявили бажання близько 30 виконавців з різних країн світу, однак журі, яке очолила Ніна Матвієнко, до участі в конкурсі відібрало 13 виконавців. Конкурс буде відбуватися в межах українсько-американського проекту «Незабутня Квітка», який має на меті проведення концертів та вечорів пам’яті присвячених видатній американській співачці українського походження Квітці Цісик.

Засновником конкурсу є Алекс Гутмахер. До організації заходу також долучилися Українська Американська Координаційна Рада, ArtEmes Entertainment Productions (США), громадська організація «Галицькі фестини», співорганізатори: Міжнародний інститут освіти, науки і культури при Національному університеті «Львівська політехніка», громадська організація «Незабутня Квітка» за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури України, Львівської міської ради.

Захід проводиться як соціально-благодійний, адже він має привернути увагу до онкологічних проблем (усі жінки в сім’ї Квітки Цісик помирали від раку грудей). «Ми хочемо привернути увагу різних громадських організацій та благодійних фондів до проблеми раку молочної залози. Тому завдяки фестивалю хочемо зібрати кошти на придбання пересувного мамографа для львівського онкоцентру», - заявив Алекс Гутмахер.

Журі, яке очолила Ніна Матвієнко, до участі в конкурсі відібрало 13 виконавців: Олеся Літневські (Естонія), Василь Коломановський (Латвія), Світлана Сасу (Молдова), Михайло Зрада (Польща), Едуард Наточев (Московія), Михайло Колотило (Румунія), Світлана Махно (США), Роман Медену (Угорщина), а також учасники з України: Ольга Акулова (Донецьк), Тетяна Лаврів (Івано-Франківськ), Оксана Муха (Львів), Люцина Хворост (Харків), Віталій Соболев (Чернівці).

Програма конкурсу включатиме в себе виконання учасниками віком від 18 до 35 років двох вокальних творів: один - обов'язковий твір з творчого доробку Квітки Цісик, другий – акапельно – український романс.

Відкриття конкурсу відбудеться у залі Львівської філармонії 2 квітня в 14:00. Перед цим відбудеться майстер-клас заслуженої артистки України Світлани Мирводи для учасників конкурсу та пізнавальна гра для дітей та молоді «Незабутня Квітка» (проводить пластовий курінь ім. К. Цісик). 3 квітня буде урочисто відкрито кімнату-музей ім. Квітки Цісик у приміщенні СШ №54. Після цього всі охочі зможуть долучитися до висаджування дерева Квітки у Світовому саду українства (Музей архітектури і побуту). Завершить конкурс гала-концерт, де, окрім переможців, які будуть визначені 2 квітня, візьмуть участь Ніна Матвієнко, Олег Табаков, Василь Лазарович.

Разом із стартом Фестивалю Українського романсу імені Квітки Цісик стартуватиме і дитячий конкурс малюнків, присвячений співачці, у якому братимуть участь усі школи Львова.

«Найкращі роботи будуть відзначені пам’ятними подарунками, діти разом із родинами будуть запрошені на фестиваль», - каже організатор акції, депутат Львівської міської ради та співорганізатор фестивалю Роман Грицевич. Всі дитячі роботи експонуватимуться на другому поверсі ЛМР.

Під час фестивалю також відбуватиметься художня виставка професійних художників, присвячена Квітці Цісик. У ній братимуть участь : Тамара Волошенко, Віктор Жмак, Олександр Коровай, Коровай Кваша Коровай, Наталка Пухінда, Денис Струк, Галина Отчич, Галина Дудар. Куратор виставки — Марія Семенова.

Нагадаємо, у Львові минулого року відкрили вулицю Квітки Цісик, що з'єднує вул. А.Лінкольна та вул. М.Хвильового. 22 січня 2010 року у Львові відкрили меморіальну дошку Квітці Цісик. Меморіальна дошка прикрасила фасад будинку на вул. Глибокій,8, де мешкала родина співачки.

Квітка Цісик – американська співачка українського походження, співачка-сопрано, виконавиця українських народних і популярних пісень. Її батьки жили у Львові на вул. Глибокій, 8, але переїхали до Америки, де і народилась майбутня співачка.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Журі Міжнародного фестивалю ім. Квітки Цісик очолила Ніна Матвієнко

топ

  Цей день в історії.
  3 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014