Галичина.Інфо

Результати конференції «Українсько-польський кордон: шанс чи бар’єр соціально-економічного розвитку»

Результати конференції «Українсько-польський кордон: шанс чи бар’єр соціально-економічного розвитку» «Ми досягнули низки домовленостей щодо реалізації конкретних проектів на території Львівщини під час конференції «Українсько-польський кордон: шанс чи бар’єр соціально-економічного розвитку». Це проект щодо покращення екологічної ситуації у прикордонній зоні, зокрема поверхневих вод. Також ми досягнули певних спільних позицій у питанні розширення зони дії малого прикордонного руху з 30 км+ до 50 км, спільного митного та прикордонного доглядів».
Про це зазначив голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк 29 березня під час брифінгу за результатами роботи конференції.

«Ми обговорювали питання роботи перетину кордону під час Євро-2012 та лібералізації візового режиму. Розглядається питання, і сподіваюсь, що дипломати нас підтримають, щоб фани, які мають квиток на Чемпіонат могли без візи перетинати кордон. Квиток виступатиме своєрідною візою. Це перший крок до скасування візового режиму, свого роду тест, який дозволить зробити певний аналіз. Щодо зони малого прикордонного руху, то додам, що її розширення, як зазначав сьогодні маршалок Підкарпатського воєводства Мірослав Карапита, є економічно вигідним для двох країн», – додав М. Цимбалюк.

Під час конференції також піднімались проблемні питання, з якими стикаються підприємці під час ведення бізнесу на території країн. «Визначення цих проблем було завданням наших Президентів під час зустрічі у Варшаві. Це повернення ПДВ, питання інтелектуальної власності, встановлення митної вартості. Сподіваюся, що новий Податковий кодекс, розв’яже питання повернення ПДВ. Якщо говорити про спільний митний та прикордонний догляд, то важливо, щоб Україна прийняла всі необхідні документи, щоб стандарти, які діють щодо цих питань в ЄС, були і в Україні.

«Щодо підсумків конференції, то тут йшлося про запровадження спільного моніторингу на кордоні, який діє між Росією та Фінляндією. З головою ЛОДА ми обговорили проект щодо вирішення екологічних проблем на прикордонні. Ми ініціюємо, і М. Цимбалюк підтримав цю ідею, візит віце-міністра навколишнього природного середовища Польщі на Львівщину», – повідомив голова Українсько-Польської господарчої палати з Польської сторони Яцек Пєхота. Його український колега О. Шлапак також окреслив підсумки роботи конференції, зокрема ініціативи, які будуть скеровані до урядів країн: «Йдеться про встановлення митної вартості, питання функціонування вільних економічних зон в Україні, низку рекомендацій в частині автоматичного відшкодування ПДВ». Заступник міністра економіки України Василь Мармазов додав, що залучення інвестицій є одним з важливих завдань: «Ми працюємо над тим, щоб інвесторам було комфортно. Після Податкового кодексу на черзі судова реформа. Окрім цих кроків, важливим є і політична стабільність, якої не було у попередні роки. Думаю, ми можемо очікувати на зростання інвестицій в країну цього року на 20-30%».

На важливості вирішення цих питань наголосив і М. Цимбалюк: «Це один з перших кроків у напрямку створення позитивного інвестиційного клімату. Щодо польських інвестицій, то додам, що вони становлять 60% від загального об’єму інвестування в область».

Рекомендовано до перегляду:

» » » Результати конференції «Українсько-польський кордон: шанс чи бар’єр соціально-економічного розвитку»

топ

  Цей день в історії.
  1 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014