Галичина.Інфо

Європейські вчені представили найбільш точну модель Земної кулі

Європейські вчені представили найбільш точну модель Земної кулі Учені з Європейського космічного агентства ESA представили найточнішу на сьогодні модель Земної кулі.

Як повідомляється на офіційному сайті агентства, для побудови карти вчені використовували дані, отримані апаратом GOCE - супутником для дослідження гравітаційного поля і постійних океанічних течій. На борту цього апарата були встановлені високочутливі акселерометри, які й дозволили апарату отримати дані про гравітаційне поле Землі. На збір даних у GOCE пішло близько двох років.

На підставі отриманих даних дослідники склали тривимірну модель геоїда. Крім цього, за словами вчених, нові дані допоможуть їм, зокрема, у складанні найточніших на сьогодні карт морських течій.

Поняття геоїда було вперше введене Гауссом в XIX столітті як математична форма Землі. Фігура є еквіпотенціальною поверхнею земного гравітаційного поля. Таку б форму мала поверхня планети, якщо б у світовому океані не було течій (тобто, вода була б нерухома відносно поверхні), припливів, а поверхня материків була б покрита мережею глибоких вузьких каналів, які з'єднували б різні океани і дозволяли б визначити рівень моря в даній точці континенту. При цьому реальна форма Землі загалом помітно відрізняється від геоїда.

Апарат GOCE був запущений 17 березня 2009 року російською ракетою-носієм Рокот з космодрому Плесецьк. Прикметно, що зонд обладнаний іонним двигуном — збираючи ксенон з навколишнього простору, він іонізує його за допомогою електричних розрядів (електрику, в свою чергу, виробляють сонячні батареї), щоб потім використовувати як робоче тіло.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Європейські вчені представили найбільш точну модель Земної кулі

топ

  Цей день в історії.
  21 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014