Галичина.Інфо

США, ЄС і світова арт-спільнота вимагає від Китаю звільнити художника Ай Вейвея

США, ЄС і світова арт-спільнота вимагає від Китаю звільнити художника Ай Вейвея Світова арт-спільнота зажадала звільнити всесвітньо відомого китайського художника і дисидента Ай Вейвея. На захист Ай Вейвея виступили директор Галереї Тейт Ніколас Серота (Nicholas Serota), знамениті скульптори Ентоні Гормлі (Anthony Gormley) і Аніш Капур (Anish Kapoor), а також датсько-ісландський художник Олафур Еліассон (Olafur Eliasson), близький друг Ай Вейвея. "Ми всі повинні боротися за свободу. Мене пригнічує короткозорість, з якою китайський уряд намагається придушити свободу самовираження", - сказав Еліассон.

Також звільнити Ай Вейвея вимагають організатори виставки в лондонському Сомерсет-хаусі, де 12 травня художник має відкрити свою нову інсталяцію.

Арешт і зникнення одного з найбільш активних критиків китайської влади Ай Вейвея не на жарт стурбував Євросоюз, Великобританію і США. Так, міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг заявив, що він схвильований з приводу зникнення опозиціонера і закликає політичне керівництво КНР негайно повідомити, де знаходиться художник, і звільнити його. З такою ж вимогою виступив і офіційний представник держдепартаменту США Марк Тонер і міністр закордонних справ Німеччини Гвідо Вестервелле. Глава місії ЄС у Пекіні Маркус Едерер (Markus Ederer) розкритикував "кількість необгрунтованих арештів, що збільшилося" в Китаї, і додав, що їх необхідно припинити "будь-що".

Тим часом, міністерство закордонних справ КНР і поліція країни відмовляються повідомити що-небудь про те, де зараз знаходиться опозиціонер, повідомляє AFP.

Як повідомлялося раніше, Ай Вейвей 3 квітня 2011 року був затриманий в аеропорту Пекіна, де він намагався сісти на літак, що прямував у Гонконг. 53-річний Ай Вейвей вважається одним з найбільш жорстких критиків китайської влади і регулярно зазнає репресій в КНР.

Рекомендовано до перегляду:

» » » США, ЄС і світова арт-спільнота вимагає від Китаю звільнити художника Ай Вейвея

топ

  Цей день в історії.
  23 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014