Галичина.Інфо

США запустять у космос найважчу ракету

США запустять у космос найважчу ракету Американська компанія SpaceX заявила про готовність запустити в 2013 році найбільшу важку ракету з часу знаменитого Сатурна-5, який виводив на орбіту місячні кораблі серії Аполлон.

Як повідомляє Бі-бі-сі, ракетоносій Falcon 9-Heavy є збільшеною версією існуючої ракети, яку компанія планує вже найближчим часом використовувати для запуску безпілотних вантажних кораблів до Міжнародної космічної станції (МКС).

Нова ракета буде здатна виводити на низькі орбіти до 53 тонн вантажу, що вдвічі перевищує вагу шатла.

Глава компанії Елон Маск заявив на прес-конференції, що цей ракетоносій зможе використовуватися і для запуску пілотованих кораблів. "Він спроектований під вимоги NASA до пілотованих польотів, - сказав він. - Наприклад, здатен витримувати перевантаження, що на 40% перевищують реальні".

Ракета сягатиме 70 метрів у висоту. Вона зробить можливим здійснення більш сміливих пілотованих польотів за межами навколоземних орбіт, а також проведення наукових експериментів за допомогою більш складних безпілотних апаратів у Сонячній системі.

Зокрема, за словами Елона Маска, стає більш реальним проект посадки на Марс автоматичної станції, яка зможе зібрати зразки марсіанських порід і повернутися з ними на Землю.

Перший запуск цієї важкої ракети буде здійснений з авіабази Вандерберг, а подальші старти відбуватимуться з мису Канаверал у штаті Флорида.

Всього ракета Falcon 9-Heavy буде мати 27 реактивних двигунів, модифікованих для спільної роботи на основі стандартної моделі. Тяга на старті складе 17 меганьютонів (1733517,6 кг). Це приблизний еквівалент тяги, що розвивається 15 літаками Боїнг-747 при зльоті.

Як сказав глава компанії Елон Маск, ця важка ракета здатна виводити на орбіти висотою в кілька сот кілометрів навантаження з масою, що еквівалентна повністю заправленому пасажирському лайнеру Боїнг-737 із 136 пасажирами на борту. "Така потужність надає державним і приватним споживачам можливості, які набагато перевищують виведені навантаження існуючих ракетоносіїв. Це найпотужніша ракета з часів Сатурна-5", - сказав глава компанії.

Вартість запуску ракети буде коливатися в межах 80-125 млн доларів.

Рекомендовано до перегляду:

» » » США запустять у космос найважчу ракету

топ

  Цей день в історії.
  2 грудня:

  1848 — 53-річний австрійський цісар Фердинанд I був змушений зректися престолу на користь свого 18-річного племінника Франца Йосифа I.

  1951 — народився поет-пісняр Степан Галябарда.

  1991 — незалежність України визнали першими Канада і Польща.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014